Napisane przez dnia 21 lipca, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Zwalczenie wysypki u malucha

Dolegliwości na skórze u noworodków czy niemowlaków to bardzo powszechny problem, z którym musi borykać się wielu rodziców. Wszystko dlatego, że skóra maluszka jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie podrażnienia, dlatego noworodek (pampers.pl) na skórze może mieć od czasu do czasu niewielkie, czerwone wypryski. U tak małego dziecka warto jest skonsultować wysypkę z lekarzem, ponieważ jej źródło może być różnorodne, dlatego zawsze lepiej jeśli niepokojąco wyglądające miejsce zobaczy lekarz.


leczenie ran

Foto: pixabay.com

Najczęściej jednak w przypadku tak…

Najczęściej jednak w przypadku tak małych dzieci mówi się o odparzeniach skóry lub też o występowaniu jakiejś alergii, która objawia się właśnie w ten sposób. Wysypka u niemowlaka może przybierać bardzo różną postać i od jej wyglądu zależy najczęściej z czym maluch musi walczyć. Mogą być to niewielkie kropki w postaci potówek lub też pieluszkowego zapalenia skóry. W takich przypadkach należy jak najczęściej przebierać dziecko, by nie pozostawało dłużej w ubrudzonej pieluszce i nie zakładać mu rzeczy, które mogą doprowadzić do jego przegrzania. Raz na jakiś czas, jeśli temperatura w pomieszczeniu na to pozwala, warto dziecko całkowicie rozebrać i pozwolić na to, by skóra mogła swobodnie oddychać. Jeśli potówki przybierają bardzo silną postać, lekarz może zdecydować się na wprowadzenie specjalnej zasypki, które będzie w stanie zwalczyć tą dolegliwość.

leczenie ran

Foto: pixabay.com

Bardziej poważne są jednak wszelkiego rodzaju zmiany alergiczne, ponieważ u takiego brzdąca trudno jest jednoznacznie stwierdzić to, na co konkretnie dziecko jest uczulone i jak poradzić sobie z nawracającą wysypką. Jeśli alergeny znajdują się w pożywieniu może być bardzo trudno wychwycić konkretny produkt, powodujący zmiany skórne. W przypadku podejrzenia alergii zawsze należy skonsultować się z lekarzem, który będzie stopniowo wprowadzał dedykowane leczenie dla dziecka i sprawdzi, co w tym przypadku jest najbardziej skuteczne.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>