Demoty

Napisane przez dnia 31 maja, 2014 w Stomatologia | Brak komentarzy

Zdrowe zęby

Wspaniały, śnieżnobiały uśmiech i zadbane zęby to zasługa naszych starań. Codzienna dokładna higiena jamy ustnej pozwala zmniejszyć ryzyko ubytków oraz sprawia, że zęby dobrze się prezentują i nie męczy nas nieświeży oddech. Jednak czy na pewno wystarczy jedynie samo szczotkowanie. Może warto zrobić coś więcej dla swoich zębów. Pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko oczyszczanie zębów szczoteczką. Jeśli chcemy długo cieszyć się zdrowymi, mocnymi zębami, nie możemy zapominać również o kontrolnych wizytach u stomatologa.


krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Wyeliminuje on istniejące ubytki i…

Wyeliminuje on istniejące ubytki i doradzi nam, co robić by zapobiec kolejnym. Ważne jest także systematyczne usuwanie kamienia nazębnego. Jego zbyt duża ilość może doprowadzić do zapalenia dziąseł i paradontozy – bolesnego i nieprzyjemnego schorzenia. Również w domu warto stosować profilaktykę. Zwykle myjemy zęby rano i wieczór, jednak warto szczotkować je częściej, a najlepiej po każdym posiłku. Odpowiednio dobrana szczoteczka pozwala nam dokładnie oczyścić zęby oraz dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Możemy sięgnąć po tradycyjną lub elektryczną.

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Bardzo ważne jest również zadbanie o przestrzenie międzyzębowe, gdyż nawet po szczotkowaniu mogą się tam gromadzić resztki pokarmów. Użyjmy do tego nici dentystycznej. Modne ostatnio, ale i potrzebne jest także oczyszczanie języka – w ciągu całego dnia osadza się nam nim mnóstwo bakterii. Warto również zwrócić uwagę na pastę, jakiej używamy.

Zwykle sięgamy po pasty przeciw…

Zwykle sięgamy po pasty przeciw próchnicy, odświeżające, z dodatkiem ziół czy usuwające przebarwienia. Ale w sklepach znajdziemy także produkty wybielające oraz pasty i żele dla osób z nadwrażliwymi zębami, paradontozą czy problemem nieświeżego oddechu. Codzienną higienę jamy ustnej warto uzupełnić płynem do płukania ust. Działa on antybakteryjnie oraz przyjemnie odświeża. To świetne zakończenie rytuałów pielęgnacyjnych.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>