Demoty

Napisane przez dnia 19 grudnia, 2013 w Dzieci, Uroda | Brak komentarzy

Zadbana skóra w ciąży!

Ciąża to nie choroba. Takie zdanie coraz częściej powtarzają kobiety spodziewające się dziecka. Nie chcą być ograniczane nakazami i zakazami. Pragną wolności również w tym wyjątkowym stanie. Ale czy jest to możliwe. Czy kobieta mówiąca:” Wiem, w którym tygodniu ciąży jestem i wiem jak się czuję”, jest świadoma stanu, w którym się znajduje. Dużo zależeć będzie od reakcji na nieuniknione dolegliwości, które spotka przez najbliższe 40 tygodni.


swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Bez względu na to jak bardzo…

Bez względu na to jak bardzo kobieta pragnie pozostać niezależna, napotyka różne utrudniające dolegliwości związane z odmiennym stanem. Do jednych z nich zaliczyć można swędzenie skóry. Nie ma na to wpływu nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Swędzenie skóry na piersiach spowodowane jest powiększaniem się biustu. Dłonie i stopy mogą być opuchnięte. Organizm kobiety jest tak ukształtowany, że w okresie ciąży przygotowuje się do zadań (pampers.pl), jakim będzie musiał sprostać. Piersi stają się większe, powiększają się gruczoły, a nawet może z nich wypływać żółtawa ciecz zwana siarą.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Nieświadoma tych zmian kobieta, może się niepokoić i pytać lekarza:” W którym tygodniu ciąży jestem, że zaczyna się tworzyć pokarm?” Taka zmiana nie jest niczym niewłaściwym. Wskazuje raczej, że ciąża przebiega właściwie, a organizm działa odpowiednio. Uciążliwe swędzenie skóry z tym związane można łagodzić delikatnym masażem. Warto smarować piersi oliwką dla dzieci lub specjalnie stworzonymi kremami dla kobiet w ciąży i karmiących. Przed zakupem koniecznie należy zwrócić uwagę czy dany kosmetyk posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

atopowe zapalenie skóry

Foto: pixabay.com

Wtedy można mieć pewność, że stosowany kosmetyk nie zaszkodzi naszej skórze. Swędzenie skóry odczuwalne jest też na brzuchu. Powodem jest rozciągająca się skóra. Mogą tworzyć się rozstępy. Na początku mają barwę czerwoną, potem bledną. Stosując odpowiednie natłuszczenie można ograniczyć ich powstawanie. O brzuszek dbamy jak o dłonie i ich skórę.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>