Demoty

Napisane przez dnia 1 maja, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

W ciąży bez intymnych dolegliwości

Wszelkie swędzenie, pieczenie czy nadmierne upławy są oznaką, że w miejscach intymnych kobiety zaczyna się dziać coś niedobrego. Niestety stany zapalne są częstą dolegliwością kobiet, a w okresie ciąży łatwo o infekcję. Zmiany zachodzące w organizmie kobiety we wszystkich trymestrach ciąży sprzyjają infekcjom miejsc intymnych.


żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

Na szczęście większość z nich można łatwo…

Na szczęście większość z nich można łatwo wyleczyć. Jednak pierwszym krokiem zawsze powinna być profilaktyka. Odpowiednia profilaktyka zapobiegająca infekcjom, to przede wszystkim staranne dbanie o higienę intymną. Do mycia okolic wrażliwych należy stosować płyny o lekko kwaśnym pH. Wszelkie żele i mydła przeznaczone do ciała nie są wskazane dla dróg rodnych, a ponadto zawarte w nich aromaty zapachowe mogą spowodować jedynie podrażnienie.

żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

Dlatego należy wybierać specjalne preparaty przeznaczone do miejsc intymnych. Równie ważny co sam preparat jest sposób mycia. Ruch jaki należy wykonywać, to ruch w kierunku pupy – nigdy odwrotnie, bo wówczas bakterię z odbytu przenoszone są do pochwy. Po kąpieli okolice intymne dobrze jest wytrzeć oddzielnym ręcznikiem, przeznaczonym tylko do tej części ciała. Oprócz pielęgnacji w profilaktyce ważna jest także bielizna i sposób odżywiania.

Majtki powinny być wygodne i przewiewne, czyli bawełniane, gdyż bawełna pozwala skórze oddychać. Z kolei urozmaicona dieta wzmacnia organizm, a zachowanie równowagi pomiędzy ruchem i relaksem pozwala utrzymać naturalną odporność. Pomocne w zachowaniu zdrowia miejsc intymnych mogą okazać się także suplementy i probiotyki. Jednak przed ich zażyciem należy skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>