Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Dzieci | 2 komentarze

Test ciążowy i jego rodzaje

Spóźnia Ci się okres i zaczynasz podejrzewać, że jesteś w ciąży. Aby to sprawdzić musisz koniecznie wykonać test ciążowy. Taki test pozwala na wykrycie hormonu świadczącego o fakcie, że jesteś w ciąży – gonadotropiny kosmówkowej.Hormon ten produkowany jest przez…

Hormon ten produkowany jest przez organizm kobiety począwszy od ósmego dnia po zapłodnieniu. Gonadotropina obecna jest we krwi oraz wydalana z moczem. Test ciążowy pozwala na sprawdzenie jej obecności we krwi oraz moczu i na tej podstawie potwierdzenie lub wykluczenie ciąży. Obecnie znane są trzy rodzaje testów pozwalających stwierdzić, czy dana kobieta jest w ciąży. Zaliczamy do nich test laboratoryjny krwi, test laboratoryjny moczu oraz domowy test ciążowy, który przeprowadzić możemy samodzielnie w zaciszu swojego mieszkania.

Pamiętajmy jednak, że ostatni rodzaj testów…

Pamiętajmy jednak, że ostatni rodzaj testów nie daje jeszcze stuprocentowej pewności. Dlatego domowy test ciążowy należy po jakimś czasie powtórzyć a następnie – w przypadku pozytywnego wyniku – potwierdzić uzyskany wynik testem przeprowadzonym w warunkach laboratoryjnych, tj. z krwi lub moczu.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 19/07/2011

    Testów ciążowych różnych firm nie brakuje w aptekach i nie rozumiem właśnie, skoro wszystkie mają jednakową skuteczność, to dlaczego różnica w cenie sięga 20zł?

  2. 31/07/2011

    Testów ciążowych w aptekach jest bardzo dużo i według mnie każdy ma jednakową skuteczność, tylko te droższe są lepiej zabudowane a tańsze są zwykłe papierowe i łatwo można je zniszczyć.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>