Demoty

Napisane przez dnia 1 września, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Swędzenie skóry w 22 tygodniu ciąży

Jeżeli kobieta jest już w drugim trymestrze ciąży, to z pewnością zdążyła się przyzwyczaić do tego, że w jej ciele dużo się zmienia, że pojawiają się dolegliwości, które do tej pory były jej obce. Podobnie może być też ze swędzeniem skóry. Do tej pory mogła nie mieć takiej przypadłości. Jednak w jej ciele naprawdę dużo się zmienia. A na organizm oddziałują hormony, które mogą przysporzyć kłopotów, ale też przynieść radość.


22 tydzień ciąży

Foto: pixabay.com

Swędzenie skóry, które sama odczuwałam w…

Swędzenie skóry, które sama odczuwałam w 22 tygodniu ciąży, może mieć kilka przyczyn. Po pierwsze skóra ciężarnej kobiety rozciąga się, żeby dziecko mogło się rozwijać w jej ciele. To może powodować świąd. Po drugie hormony działają również na skórę, które w okresie ciąży może stać się bardzo wysuszona. A wiadomo, że sucha skóra będzie się łuszczyć i swędzieć. Jeżeli chodzi o drugi trymestr ciąży, to hormony w tym czasie powodują również inne objawy, trochę bardziej przyjemne.

Wtedy właśnie ciało kobiety staje się bardziej wrażliwe na bodźce dotykowe, pochwa jest również bardziej ukrwiona i nawilżona, co sprawia, że współżycie w tym okresie staje się wyjątkowo satysfakcjonujące, zarówno dla kobiety jak i jej partnera. Niestety, świąd skóry niekoniecznie musi mieć swoje przyczyny w działaniu hormonów. W trzecim trymestrze może obwieszczać chorobę zwaną cholestazą ciążową. Dlatego też niezależnie od rodzaju i nasilenia dolegliwości o wszystkich warto informować lekarza prowadzącego ciążę.

Wiele kobiet skarży się również na swędzenie piersi i sutków. Te objawy świadczą jednak o tym, że ciało przygotowuje się do karmienia dziecka po porodzie. Ja, jak już wspominałam najbardziej swędzenie skóry odczuwałam w 22 tygodniu ciąży, ale jest to indywidualna kwestia. Wspólne dla wszystkich kobiet jest natomiast to, że w 22 tygodniu ciąży ich dziecko ma uformowaną twarz, ale zamknięte powieki. Reaguje jednak na światło oraz na zmiany temperatury.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>