Napisane przez dnia 2 września, 2018 w Medycyna | Brak komentarzy

W związku z pojawieniem się pierwszej miesiączki pojawia się także dylemat: tampony, czy podpaski. Jeśli nie rozpoczęłaś jeszcze współżycia płciowego na pewno masz wiele pytań i wątpliwości odnośnie stosowania środków higienicznych w czasie tego okresu.tampony – galeria

Z pewnością słyszałaś o tym, że tampony nie są dla Ciebie. Wśród młodych dziewcząt krąży bowiem wiele mitów na ich temat. Jednym z nich jest właśnie to, że dziewice nie powinny ich używać. Nie jest to prawdą. Dziewczęta, czy kobiety, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia płciowego mogą nosić tampony, najlepiej jednak w wersji mini. Jest bowiem prawdą, że nieodpowiednio założony, bądź zbyt duży tampon może przerwać błonę dziewiczą.

Wszystko zależy od Twojego komfortu…

Wszystko zależy od Twojego komfortu. Jeśli nawet te w wersji mini wchodzą z trudem i sprawiają ból, może lepiej będzie jeśli do czasu rozpoczęcia współżycia będziesz używać podpasek. Jeśli jednak nie odczuwasz dyskomfortu, z powodzeniem możesz nosić tampony. Z pewnością tampon wejdzie gładko i nie uszkodzi Twojej błony dziewiczej jeśli ma ona kształt pierścienia lub rogalika. Jeśli jednak przesłania ona niemal całe wejście pochwy, istnieje prawdopodobieństwo, że zakładając tampon, możesz ją uszkodzić.

Jeśli więc wyczuwasz ból i pewną blokadę i obawiasz się przerwania błony dziewiczej, zrezygnuj z tamponów. Jeśli jednak mimo wszystko dojdzie u Ciebie do przerwania lub naderwania błony dziewiczej, nie martw się. Nie możesz wtedy mówić, że” straciłaś dziewictwo z tamponem”. Utrata dziewictwa to coś wewnętrznego, psychicznego, związanego z emocjami i pierwszym stosunkiem płciowym. Przerwanie błony dziewiczej jest jedynie tego fizycznym objawem.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>