Demoty

Napisane przez dnia 31 sierpnia, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Seks w poszczególnych tygodniach ciąży

Pierwszy tydzień ciąży liczony od dnia zapłodnienia jest czasem, kiedy kobieta nie wie jeszcze, że jest mamą poczętego w jej łonie dziecka. Współżycie przebiega wtedy w normalnym rytmie i niczym się nie różni od tego sprzed poczęcia. Dopiero w momencie, kiedy kobieta zauważy pierwsze symptomy świadczące o tym, że jest w ciąży, wiele może się zmienić, również w sferze erotycznej. Pojawiają się pewne dolegliwości i obawy, które sprawiają, że aktywność seksualna kobiety schodzi na dalszy plan Początkowe tygodnie ciąży to dla przyszłej mamy przede wszystkim zmiany hormonalne, nudności i wymioty.Kobieta bywa wtedy rozdrażniona, zmęczona, osłabiona i…

porady stylistki

Foto: pixabay.com

Kobieta bywa wtedy rozdrażniona, zmęczona, osłabiona i tym samym traci zainteresowanie współżyciem. Kiedy już wie, że jest w ciąży, pojawia się dodatkowo strach i obawa, czy seks w ciąży nie zaszkodzi dziecku i nie spowoduje jakichś powikłań lub poronienia. Oczywiście, z medycznego punktu widzenia współżycie w pierwszych tygodniach ciąży jest jak najbardziej dozwolone, a nawet wskazane.

Może bowiem obniżać napięcie i…

Może bowiem obniżać napięcie i rozładowywać stres związany z ciążowymi dolegliwościami kobiety. Warto jednak pamiętać, że w przypadku ciąży zagrożonej sex może się okazać szkodliwy. Zawsze najlepiej będzie zasięgnąć w tym względzie porady lekarza prowadzącego ciążę. W przebiegu kolejnych tygodni ciąży, jeśli rozwija się ona prawidłowo, nie ma żadnych przeciwwskazań do współżycia. Trzeba tylko pamiętać, że ciało kobiety zmienia się z miesiąca na miesiąc.

porady stylisty

Foto: pixabay.com

Dziecko miesiąc po miesiącu rośnie i rozwija się. Z maleńkiego zarodka staje się płodem, który ma rączki, nóżki, rozwinięte narządy wewnętrzne oraz narządy zmysłów. Warto poczytać sobie, w którym miesiącu rozwoju dziecko zaczyna słyszeć, czy czuje smaki, kiedy odczuwa różnorakie bodźce. Przez kolejnych dziewięć miesięcy rodzice spodziewający się dziecka mogą razem z nim wyruszyć w niezwykłą podróż życia.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>