Demoty

Napisane przez dnia 23 sierpnia, 2014 w Dzieci | 1 komentarz

Seks groźny dla kobiet w ciąży?

Wiele przyszłych mam, które z troską dbają o swoje zdrowie zastanawia się czy sex w ciąży jest bezpieczny, czy pod czas stosunku maleństwo nie dozna jakichś wstrząsów czy też penetracja nie wywoła przedwczesnego poronienia. Mimo, że wiele tych niepokojów jest zrozumiałe, to jednak nie mają solidnych podstaw. Jeśli nasza ciąża rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych niepokojących objawów kobieta jak najbardziej może uprawiać seks, jest on bezpieczny i nie niesie ze sobą żadnych dolegliwości.Do tego wzmacnia więź między partnerami,…

Do tego wzmacnia więź między partnerami, pomaga rozluźnić się i buduje wzajemną bliskość. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania, obawy czy niepokoje by się niemi nie dręczyć warto zapytać o wszystko lekarza prowadzącego, który powinien cierpliwie odpowiedzieć na każde nasze pytanie, dzięki temu będziemy mieć odpowiedzi dostosowane specjalnie do naszego stanu zdrowia i indywidualnego przebiegi ciąży. Zazwyczaj w pierwszym trymestrze ciąży kobieta ma mniejszą ochotę na seks ze względu na dokuczliwe objawy nudności i złe samopoczucie jednak, jeśli nie ma medycznych przeciwskazań śmiało może uprawiać seks w ciąży. W kolejnych trymestrach zazwyczaj libido kobiety pod wpływem burzy hormonalnej wzrasta i ma ona większe potrzeby seksualne w tym czasie tym bardziej nie należy obawiać się współżycia, warto jedynie przemyśleć pozycje seksualne, tak by nie uciskać brzucha, a kobieta sama mogła decydować o głębokości penetracji.

Galeria

U niektórych kobiet zdarza się, że mogą wystąpić przedwczesne skurcze poronne, w takim przypadku należy udać się na konsultacje lekarską i zaniechać współżycia, jednak nie można wykryć, która kobieta jest narażona na tego typu skutki. Lekarz może zalecić powstrzymanie się od seksu w przypadku powikłań, krwawienia, zbyt wczesnego skracania się szyjki macicy lub innych niepokojących sygnałów odkrytych pod czas badania, jeśli ich nie ma seks w ciąży jest bezpieczny i przyjemny.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 20/09/2014

    Seks nie jest groźny, to bzdura. Aby tylko nie uprawiać go do zbyt późnego trymestru. Ja z moją to robiliśmy często, gdyż nie ma wtedy obaw o kolejne ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>