Demoty

Napisane przez dnia 17 czerwca, 2014 w Uroda | Brak komentarzy

Różne aspekty dojrzewania

Dojrzewanie (mydziewczyny.pl) niesie za sobą bardzo wiele sprzecznych odczuć. Wejście na ten etap bywa bardzo trudne i niezrozumiałe dla młodej osoby. Dlatego też najbliższe otoczenie powinno uzbroić się w cierpliwość. Należy pomóc nastolatkowi lub nastolatce w przejściu przez ten etap. Rodzice robią bardzo częsty błąd, izolując się od problemów dziecka.Kolejny przykład złego podejścia to…

Kolejny przykład złego podejścia to oczywiście spychanie problemów dziecka na dalszy plan. Rodzice robią to bardzo często. W ferworze dorosłego życia i kłopotów tożsamych wieku średniemu, bardzo trudno jest zrozumieć, że dla osoby młodszej krosta na nosie jest już przeżyciem traumatycznym uniemożliwiającym swobodne przebywanie wśród rówieśników. Jeśli nastolatek w wieku dojrzewania chce podzielić się jakimś problemem, zawsze należy go wysłuchać. Dzięki temu polepszy się znacznie relacja pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Dojrzewanie niesie za sobą nieodwracalne zmiany fizyczne i psychiczne. Bez zrozumienia tego etapu, młody człowiek nie jest w stanie w odpowiedni sposób przyjąć wszystkich zmian, które dzieją się w jego psychice oraz w kontekście zmian fizycznych.

Weźmy chociażby pod uwagę pierwszą miesiączkę, która niewątpliwie dla młodej dziewczyny jest wielkim przeżyciem. Niektórym nastolatkom jest bardzo ciężko zrozumieć fakt, że ich ciało staje się dojrzałe i gotowe do zapłodnienia. Po jakimś czasie oczywiście myślenie wraca do normy, jednak przeżycie pierwszej miesiączki może być dla niektórych szokiem. Chłopcy również z pewnym zażenowaniem mogą obserwować zmiany na ciele.

Galeria

Pojawienie się pierwszego zarostu, mutacja i nocne polucje z pewnością potrafią wprowadzić w uczucie zażenowania. Dodatkowo pojawiają się wtedy pierwsze próby relacji damsko-męskich. Zainteresowanie drugą płcią jest całkowicie naturalne. Bywa to jednak powodem wielu sprzecznych uczuć. Niezwykle ważna jest pomoc osoby wspierającej, która jednocześnie jest w stanie na spokojnie poprowadzić młodą osobę przez wszystkie aspekty dojrzewania.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>