Demoty

Napisane przez dnia 17 stycznia, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Relaks i luz dzięki zmianie terminu porodu.

To już 34 tydzień ciąży. Przyszła mama wkracza w ósmy, przedostatni bardzo ważny miesiąc ciąży. Zaczyna przygotowywania do przywitania maluszka na świecie. Tak zwany efekt gniazda dopada w końcu i ją. Sprząta po kilka razy te same szafki, dziesiąty raz z rzędu układa kaftaniki, które ma zabrać. Pytania ciekawskich, ale i życzliwych jej znajomych zdają się nie mieć końca. Jak może jej pomóc kalkulator ciąży.Trwa niekończący się ciąg pytań w rodzaju:…

Trwa niekończący się ciąg pytań w rodzaju: Jak się czujesz. Czy to już 34 czy 38 tydzień ciąży. Wybrałaś już imię. Mogą one kształtować w głowie ciężarnej kobiety, że może powinna już urodzić. A może robi coś nie tak, że ten dzień nie nadchodzi. Nic bardziej mylnego!. 34 do 38 tygodnia ciąży to moment, gdy dziecko jest już rozwinięte. Nie jest to jednak czas na rozwiązanie, ponieważ w dalszym ciągu kształtują się jego małe płuca. Nie ma więc sensu ponaglać się nawet w myślach, bo mogło by się to skończyć dłuższym pobytem maleństwa w szpitalu.

Na pytanie, który to tydzień ciąży, lepiej nie reagować stresem. Może stwierdzenie w rodzaju:” A na który wyglądam?!” lub:” To ten właściwy dla mojego dziecka” da sygnał pytającym, że kobieta wolałaby nie słyszeć setny raz takiego pytania. Warto zastosować sztuczkę ze zmianą terminu porodu. Na czym ona polega. Do terminu porodu, który lekarz wyliczył przy pomocy kalkulatora ciąży, dodać należy 10 dni.

Mama uniknie zakłopotania, bo nie będzie sztywno podchodzić do konkretnego dnia. Nie będzie zaniepokojona, gdy nadejdzie termin porodu, a maluszek postanowi jeszcze pobyć blisko mamy. Nie będą też wtedy przychodzić do głowy pomysły by przyśpieszyć porób pijąc olej rycynowy czy nosząc ciężkie przedmioty. Lekarz też uniknie presji, którą mogłaby wywierać zniecierpliwiona mama. Lepiej się zrelaksować czytając dobrą książkę lub śpiąc na zapas.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>