Demoty

Napisane przez dnia 31 maja, 2014 w Uroda | Brak komentarzy

Profilaktyka przeciw próchnicy

Choroby zębów bywają bardzo nieprzyjemne i bolesne. Wie to każdy, kto chociaż raz doświadczył jednej nieprzespanej nocy z powodu okropnego bólu, który spowodował stan zapalny jamy ustnej. Czasami jednak mamy do czynienia z czymś bardziej podstępnym, na pierwszy rzut oka niewidocznym, ale bardzo niebezpiecznym. Próchnica to choroba zakaźna tkanek zęba. Samodzielnie trudno ją zauważyć i rozpoznać, ale wprawne oko dentysty natychmiast zwróci uwagę na pojawienie się pewnych nieprawidłowości.Profilaktyka przeciw próchnicy – galeria

Próchnica objawia się przede wszystkim zmianą wyglądu i struktury zęba, co jest spowodowane tak zwaną demineralizacją substancji nieorganicznych. Z czasem zmiany te powiększają się, na zębach tworzą się bakterie, które wędrują na inne zęby, a w konsekwencji mogą opanować dużą część jamy ustnej. Specjaliści zwracają uwagę, że na pojawienie się cukrzycy wpływają jednocześnie bakterie i cukry. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę indywidualne uwarunkowania i podatność pacjentów. Ważny jest ten czas, im dłużej zaniedbuje się zęby i naraża na działanie czynników szkodliwych, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Istnieje jednak możliwość znacznego ograniczenia niebezpieczeństwa, a najważniejsza jest oczywiście profilaktyka.

Higiena jamy ustnej to podstawa…

Higiena jamy ustnej to podstawa. Zęby powinno się myć co najmniej dwa razy dziennie, lepszym rozwiązaniem jest jednak szczotkowanie ich po każdym posiłku. Zwróćmy uwagę na sposób mycia. Ruchy szczoteczki muszą być zdecydowane i pewne, a włosie powinno dotrzeć do każdego zakamarka. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem stosowanie szczoteczki elektrycznej, dzięki pulsowaniu i wibracji potrafi umyć miejsca niedostępne dla zwykłej szczoteczki.

Po każdym myciu konieczne jest wykorzystanie nici dentystycznej, aby pozbyć się resztek pokarmu ze szczelin. Jeżeli tego nie zrobimy, rozkładające się jedzenie wytworzy groźne bakterie. Na koniec poleca się stosowanie płynu do płukania jamy ustnej, który eliminuje wspomniane już bakterie. Warto też zwrócić uwagę na swoją dietę. Aby zmniejszyć ryzyko powstania próchnicy, należy ograniczyć spożywanie cukrów, między innymi glukozy. Ważne są także częste wizyty u dentysty, małe zmiany można bowiem wyleczyć.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>