Demoty

Napisane przez dnia 25 stycznia, 2014 w Stomatologia | Brak komentarzy

Profesjonalna pielęgnacja zębów

to, że zęby (instytut.pl) warto myć dwa razy dziennie, a jeszcze lepiej po każdym posiłku, wie już niemal każdy z nas – wiedzę tę wynosimy ze szkoły. Czy wiemy jednak na pewno, jak i czym je czyścić. Nie do końca pomagają w tym reklamy, oferujące coraz to ciekawsze szczoteczki i pasty. Co zatem wybrać. Nie zawsze niestety dobrze myjemy zęby.


ford reklamy

Foto: pixabay.com

Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy…

Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy ludzie szczotkują je zbyt krótko. Tymczasem dentyści twierdzą, że należy wykonywać powolne, okrężne ruchy szczoteczką przez minimum trzy minuty. Na samym początku należy oczyścić szkliwo z powierzchniowego nalotu. Jak myć zęby niekompletne, albo z próchnicą. Przede wszystkim ubytki warto jak najszybciej usunąć, jeśli jednak nie jest to możliwe, wszelkie dziury i ułamane korony myjemy dokładnie, długo, pod różnymi kątami. Nie należ y podczas mycia nadmiernie moczyć szczoteczki z pastą wodą, bowiem pasta rozcieńczona jest mniej skuteczna.

kurs językowy

Foto: pixabay.com

Wszystkie zęby trzonowe oraz siekacze powinny być myte z każdej strony, najdokładniej na linii granicznej z dziąsłami – to właśnie tutaj najczęściej osadza się kamień nazębny ). Pod koniec mycia zębów warto też wyszorować szczoteczką język – to zapobiega m. in. rozwojowi bakterii. Czy używać też płynu do płukania. W wielu sytuacjach jest to wysoce zalecane – na przykład gdy mamy nieświeży oddech, ubytki próchnicze, lub inne problemy z zębami, a także – duże przerwy między zębami, w które mogą wchodzić resztki jedzenia. Robimy to po umycia zębów.

ford reklamy

Foto: pixabay.com

Piękny uśmiech zapewni nam też stosowanie nici dentystycznych – to skutecznie hamuje rozmnażanie się bakterii budujących płytkę nazębną – czyli jedną z ważniejszych przyczyn próchnicy. Wiadomo też, że nawet najdroższa szczoteczka nie dociera do wszystkich miejsc w jamie ustnej, w których mogą gromadzić się bakterie – szczególnie gdy mamy ósemki, zęby krzywo rosnące, ułamane, koślawe. Używajmy ich zatem dwa razy dziennie lub raz – najlepiej wieczorem.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>