Demoty

Napisane przez dnia 8 sierpnia, 2011 w Stomatologia | Brak komentarzy

Problem płytki nazębnej – kogo dotyczy?

Płytka nazębna to lepka i bezbarwna warstwa bakterii i węglowodanów, która nieustannie tworzy się na zębach. Płytka zębna (instytut.pl) jest główną przyczyną chorób dziąseł i ubytków próchnicowych. Jeżeli nie jest codziennie prawidłowo usuwana, może ulec mineralizacji i przekształcić się w kamień nazębny, który dla zębów jest bardzo szkodliwy i przykry w konsekwencji.


Płytka nazębna pojawia się u każdego człowieka, gdyż w jamie ustnej przez cały czas gromadzą się bakterie i nawet odpowiednia pielęgnacja nie powoduje jej nie powstawania. Bakterie rozwijają się dzięki cząsteczkom zawartym w pożywieniu oraz w ślinie. Płytka na zębach nie usuwana prowadzi od wielokrotnych ataków i w konsekwencji uszkadza szkliwo i prowadzi do powstania ubytków. Ponadto może podrażniać dziąsła wokół zębów i w ten sposób powodować choroby przyzębia, braki zębowe i stan zapalny dziąseł, który objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem bądź krwawieniem dziąseł.

Problem płytki nazębnej – kogo dotyczy? – galeria

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>