Demoty

Napisane przez dnia 31 sierpnia, 2018 w Różne | Brak komentarzy

Prezerwatywa żeńska

Nie każdy wie o tym, że istnieje na ryku prezerwatywa (tutaj) żeńska. Oczywiście nie jest to tak popularny środek antykoncepcyjny jak u mężczyzn, ale ma swoje zwolenniczki.


spirala antykoncepcyjna

Foto: pixabay.com

Żeńska prezerwatywa sięga długości około 17cm…

Żeńska prezerwatywa sięga długości około 17cm i z obu stron zakończona jest pierścieniami. Pierścień wejściowy ma średnicę 7cm i jego zadaniem jest ochronić srom oraz okolice męskich narządów płciowych przed ewentualnym zarażeniem. Natomiast drugi pierścień liczy 6cm i jego zadaniem jest odpowiednio umiejscowić kondom w pochwie. Prezerwatywa żeńska to nowoczesna i jeszcze dość kontrowersyjna metoda. Jednak nie jest to zła metoda. Działanie prezerwatyw dla kobiet jest identyczne z tym, jakie mają tradycyjne męskie kondomy. Co ważne, taka metoda antykoncepcyjna zabezpiecza również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz przed HIV.

spirala antykoncepcyjna

Foto: pixabay.com

Prezerwatywa żeńska ma skuteczność około 95%, co…

Prezerwatywa żeńska ma skuteczność około 95%, co oznacza, że tylko 5 kobiet zajdzie w ciążę w ciągu roku ich stosowania. Ważną sprawą jest to, że żeński kondom nie może być używany, kiedy partner stosuje takie zabezpieczenie, gdyż może to spowodować pęknięcie bądź zsunięcie się obu prezerwatyw.

spirala antykoncepcyjna

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>