Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Różne | 2 komentarze

Poronienie samoistne

Liczy się, że około 50% ciąż kończy się przed 20. tygodniem. Dochodzi wtedy do poronienia, czyli wydalenia z jamy macicy jaj płodowego. Część z nich jest nawet uznawane prze kobietę za krwawienie miesięczne i wydarzyło się jeszcze przed pełnym zagnieżdżeniem się zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy.


http://www.clearblue.com/pl/cyfrowy-test-ciazowy-clearblue-faq.php

Foto: pixabay.com

Istniej kilka rodzajów poronień, z czego najczęstsze…

Istniej kilka rodzajów poronień, z czego najczęstsze to poronienie samoistne.

To z kolei dzieli się na poronienie całkowite, w którym dochodzi do wydalenia elementów jaj płodowego w całości, oraz na poronienie niecałkowite, gdzie jedynie część jaja płodowego wydostaje się z macicy. To ostatnie najczęściej występuje po dziesiątym tygodniu ciąży. Wtedy też łożysko oraz płód rozwijają się oddzielnie. Poronienie niecałkowite najczęściej jest spowodowane zahamowaniem rozwoju łożyska. Prowadzi to do czasem obfitego krwawienia. Większość poronień nie da się zatrzymać. Jeśli dojdzie już do poronienia rozpoczynającego się, wtedy jama macicy powinna zostać wyłyżeczkowana.

leczenie kaszlu

Foto: pixabay.com

Jednak, jeśli poronienie samoistne objawia się tylko krwawieniem, a obraz USG jest prawidłowy, wtedy mamy do czynienia z poronieniem zagrażającym, które wcale nie musi dojść do skutku. Zostaje zastosowane leczenie, które polega na podawaniu leków hormonalnych, najczęściej pochodnych progesteronu, podtrzymującego ciążę, oraz na leżeniu.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 19/07/2011

    Poronienie to straszna sprawa. Kobieta, mąż z żoną cieszą się, że będą mieli dziecko, robią zakupy w tej nadziei, oczekują, a tu nagle się okazuje że nic z tego nie będzie..

  2. 27/07/2011

    Zgadzam się, że poronienie jest bardzo straszne. Moja mama je przeżyła i bardzo przez to przeszła, że straciła swoje pierwsze dziecko. Przez to nie mam starszego brata.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>