Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Stomatologia | 2 komentarze

Porady stomatologiczne, czyli jak myć zęby

Większości osób wydaje się, że wie jak prawidłowo dbać o zęby. Niestety najczęściej okazuje się, że nie mają pojęcia jak myć zęby, aby uniknąć problemów z próchnicą i innymi dolegliwościami.Od dzieciństwa uczymy się jak myć zęby,…

Od dzieciństwa uczymy się jak myć zęby, ale według stomatologicznych sondaży tylko co piąta osoba wie jak to robić prawidłowo. Dlatego warto skorzystać ze stomatologicznych porad. Podobno najskuteczniejsza jest twarda szczoteczka, jeśli mamy duży nalot na zębach. Natomiast jeśli mamy wrażliwe dziąsła należy kupić miękką szczoteczkę, żeby robić to delikatnie. Stomatolodzy pytani jak myć zęby twierdzą, że trzeba je szczotkować przynajmniej przez trzy minuty po każdym posiłku. Ponadto specjaliści mówią, że myć należy najpierw suchą szczoteczką z pastą. Często zadawane jest także pytanie jak myć zęby pastą z fluorem. Jedno jest pewne, że zawsze trzeba kilkakrotnie wypukać buzię po każdym myciu.

Dodatkowo nigdy żadna guma do żucia…

Dodatkowo nigdy żadna guma do żucia nie zastąpi odpowiedniego szczotkowania zębów, dlatego można z niej korzystać tylko w sytuacjach awaryjnych. Istnieje wiele ulotek, które można otrzymać w gabinetach stomatologicznych, dokładnie wyjaśniających jak myć zęby w prawidłowy sposób.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 10/07/2011

    Ja myję zęby dwa razy dziennie a czasem więcej, stosuję nić dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej i nie narzekam na stan swojego uzębienia.. poza tym regularne wizyty u dentysty..

  2. 30/07/2011

    Warto się wybrać do dentysty by udzielił nam konkretnej porady stomatologicznej, jak mamy dbać o nasze zęby. Każde zęby są inne, więc warto wiedzieć jak o swoje dbać, by się nie psuły.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>