Demoty

Napisane przez dnia 17 stycznia, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Okres noworodkowy (pampers.pl), przypadający na cztery pierwsze tygodnie życia maluszka, bardzo często określa się czwartym trymestrem. Wynika to z tego, że gdy przychodzi maleństwo przychodzi na świat, zdaje się być nieprzygotowane do atakującej je ogromnej ilości gwałtownych bodźców. Bezbronność malutkiego człowieka wobec tego całokształtu, tak bardzo odmiennego od realiów, w których do tej pory przebywało, zdaje narzucać w sposób oczywisty każdemu zdrowo myślącemu rodzicowi potrzebę chronienia małego człowieka.A jednak często w imię…

A jednak często w imię jak najlepszych chęci rodzice błądzą w chęciach zapewnienia dziecku poczucia komfortu. A wystarczyłoby przecież wyobrazić sobie, co w nowej rzeczywistości będzie dla niego zbyt odmienne. Skoro do tej pory maleństwo było niemalże jednością ze swą matką, oczywistym wydaje się, że potrzebuje bezpośredniej bliskości, jeżeli nie jej, to kogoś kto ją zastąpi i będzie trzymał dziecko jak najbliżej siebie.

Rodzice jednak cali podekscytowani kładą malucha w przygotowanym wcześniej łóżeczku i nie mogą pojąć, dlaczego dziecku wcale to nie odpowiada. Tymczasem, oprócz oczywistego braku ciepła matki, przyczyną może być również. zbyt rozległa przestrzeń, której maluch wcale nie pragnie. Znana mu przecież macica matki dawała ciasnotę. Zbyt wielkie łóżeczko przeraża, maluszek czuje się porzucony wielkiej nieznanej przestrzeni, w której nie ma niczego swojskiego.

Poza tym wcale nie pożąda na tym etapie swobody ruchów, którą często chcą zaoferować dziecku rodzice. Oswobodzone z powijaków maleństwo ma problem z własnymi rączkami i wierzgającymi gwałtownie nóżkami, które przerażają i wcale nie są postrzegane jako części własnej osoby. Dziecku należy dać zatem bliskość i wsparcie – nieocenione w tym wypadku jest zaoferowanie mu piersi. To daje mu poczucie bezpieczeństwa. Nie wzbraniajmy zatem ssania maluchowi tak często, jak tego potrzebuje.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>