Demoty

Napisane przez dnia 18 października, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Po czym rozpoznać, że to już?

Ciąża to 40 tygodni długiego oczekiwania na pojawienie się dziecka. Liczone są od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, która poprzedziła zapłodnienie, ale o ciąży donoszonej można mówić wtedy, kiedy przyszła mama przekroczyła 36 tydzień ciąży. Wiele przyszłych, ale jeszcze niedoświadczonych mam zastanawia się, czy maluch urodzi się w terminie czy po, martwi się o to, czy ciąża będzie donoszona.


Poród przedwczesny jest niebezpieczny zarówno dla mamy, jak i dla malucha, który może urodzić się nie do końca rozwinięty i jeszcze niegotowy do życia poza macicą, poród po terminie także może wywołać komplikacje, nie mówiąc już o tym, że oczekiwanie zdaje się przedłużać w nieskończoność. Tymczasem zaledwie 7 procent wszystkich dzieci przychodzi na świat w dokładnie oznaczonym przez ginekologa terminie. Co ciekawe, większość mam uczęszczających na kursy rodzenia zadaje to samo pytanie: czy początek porodu można przegapić. Jakie są typowe dla rozpoczęcia porodu objawy.

Zarówno doświadczone położne, jak i kobiety, które…

Zarówno doświadczone położne, jak i kobiety, które już rodziły naturalnie potwierdzą, że gdy rozpocznie się poród trudno będzie go zbagatelizować. Początkowo bowiem pojawia się ból, który przypomina bóle miesiączkowe. Są to skurcze, które można wyodrębnić i za pomocą sekundnika dokładnie oznaczyć co ile minut się rozpoczynają oraz jak długo trwają. Jeśli ból pojawia się co 5 minut i trwa dłużej niż 30 sekund, to znak, że warto wybrać się do szpitala.

tydzień ciąży – galeria

eye q płyn

Foto: pixabay.com

eye q płyn

Foto: pixabay.com

Oczywiście objawem zbliżającego się porodu jest także odpływ wód płodowych. Rzadko zdarza się, by wody płodowe sączyły się niezauważenie, zwykle gdy rozpoczyna się poród wody płodowe są wyczuwalne. Warto zaobserwować, jakiego są koloru. Zielony płyn to znak, że z dzieckiem może dziać się coś niedobrego. Jednak warto wiedzieć, że po odpływie wód nie trzeba pędzić do szpitala. Zwykle od tego momentu do samego wydania na świat dziecka mija nawet kilka do kilkunastu godzin.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>