Demoty

Napisane przez dnia 30 maja, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Pierwsze objawy ciążowe

Jeśli podejrzewamy, że jesteśmy w ciąży, to warto na początku się dowiedzieć, jakie właściwie objawy towarzyszą temu stanowi. Otóż jest kilka charakterystycznych zmian, które mogą potwierdzić nasze przypuszczenia. Trzeba jednak umieć wsłuchiwać się w swój organizm i rejestrować poszczególne zmiany. Jakie posiada więc ciąża objawy. Przede wszystkim charakterystyczne jest ciągłe zmęczenie oraz niewyspanie.


ciąża

Foto: pixabay.com

Chociaż śpimy tyle co zwykle, to…

Chociaż śpimy tyle co zwykle, to jednak ciągle jesteśmy zmęczone. Najchętniej więc przespałybyśmy całą dobę. Takie objawy można obserwować właściwie już 2 tygodnie od momentu zapłodnienia. Jeśli mamy taką potrzebę, to pozwólmy sobie na lenistwo. Organizm musi zbierać siły, ponieważ najbliższe dziewięć miesięcy będzie dla niego nie lada wyzwaniem. Śpijmy zatem, gdy tylko mamy wolną chwilę. Jest to naprawdę bardzo ważne. Tego rodzaju senność oraz zmęczenie mogą potrwać nawet i do końca pierwszego trymestru. Z czasem także pojawią się różne zmiany jedzeniowe.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Może być więc tak, że jednego dnia wyłącznie objadamy się pomidorami czy kiszonymi ogórkami, a innego znów mamy ochotę na jakieś słodkie przekąski. Właściwie z dnia na dzień może zmienić się nasz apetyt, a w naszej kuchni zaczną rządzić różne zachcianki. Spokojnie możemy je spełniać, ale oczywiście należy tutaj zachować pewien umiar, ponieważ nadmiar dostarczanego jedzenia odłoży się później w postaci niechcianych dodatkowych kilogramów.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Na początku nie wypatrujmy zaokrąglenia na brzuszku. Raczej warto przyjrzeć się swoim piersiom, które niemal natychmiastowo reagują na wszelkie zmiany, które to zachodzą w naszym organizmie. Ciąża powoduje, że stają się one znacznie wrażliwsze, a przy tym powiększa się ich rozmiar, co dla wielu kobiet jest powodem do radości. Niestety równocześnie stają się one bolesne i tak może być przez najbliższe miesiące.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>