Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Medycyna, Uroda | Brak komentarzy

Pełnoobjawowy zespół bolesnego miesiączkowania

Regularnie występujące miesiączki, choć są objawem zdrowia, dla wielu kobiet wcale nie są powodem do radości. To negatywne podejście wynika z tego, że u większość kobiet miesiączkowanie potrafi być bardzo bolesne, tak bolesne, że może przez tych kilka dni utrudniać normalne funkcjonowanie.Dla wielu kobiet bolesne miesiączki są…

Dla wielu kobiet bolesne miesiączki są po prostu nie do zniesienia, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet środki farmakologicznie często nie są w stanie złagodzić tego wszechogarniającego bólu. Ból pojawia się najczęściej jeszcze przed rozpoczęciem krwawienia, a swoje apogeum osiąga w ciągu pierwszej doby. Później zaś zazwyczaj bywa mniejszy, choć często także bardzo dokuczliwy. Jest to ból, który promieniuje do pleców, pachwin, ud, przenosi się do krzyża i atakuje głowę.

Może być tępy i ciągły albo powracać w regularnych odstępach. Bolesna miesiączka to jednak nie wszystko, co może czekać kobiety w tych dniach. Często miesiączkowaniu towarzyszą inne dolegliwości takie jak nudności, wymioty, biegunka, konieczność częstego oddawania moczu, czy napady duszności i przyspieszone tętno.

Zdarzają się nawet omdlenia…

Zdarzają się nawet omdlenia. Bolesna miesiączka to często także znużenie, drażliwość, wybuchy złości i płaczu, obniżenie koncentracji i odporności, a nawet osłabienie kondycji włosów i paznokci. Jeśli u kobiety obserwuje się tego typu objawy, mówi się, że jest to pełnoobjawowy zespół bolesnego miesiączkowania. Dla wielu kobiet, którym takie dolegliwości dają się we znaki, miesiączka kończy się nawet pobytem w szpitalu.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>