Demoty

Napisane przez dnia 21 stycznia, 2014 w Stomatologia | Brak komentarzy

Paradontoza i walka z kamieniem nazębnym

Zadbane zęby to nie tylko piękny uśmiech, choć niewątpliwie względy estetyczne są bardzo istotne. Należy jednak pamiętać, że zaniedbania w obrębie jamy ustnej to uszczerbek nie tylko na urodzie. Chyba nikomu nie uśmiecha się, nomen omen, utrata uzębienia, ból zęba czy ogromne wydatki na leczenie. Pierwszy podstawowy krok do zdrowego uśmiechu stanowi oczywiście higiena jamy ustnej. Dotyczy to zarówno domowych zabiegów, mycia, nitkowania, płukania, jak również usuwania kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym.


leczenie odleżyn

Foto: pixabay.com

Zapewne większość osób doskonale zdaje sobie…

Zapewne większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o zapobieganie, profilaktykę poważnego schorzenia jakim jest paradontoza (instytut.pl). Poza czynnikami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi, które mają dość niewielki wpływ na rozwój paradontozy, właśnie odkładająca się płytka i kamień nazębny, mają bardzo destrukcyjny wpływ na nasze uzębienie. Paradontoza to bardzo poważny problem wielu pacjentów i nie lada wyzwanie dla stomatologów.

leczenie kaszlu

Foto: pixabay.com

Choć coraz więcej mówi się o prawidłowej higienie, znaczeniu profilaktyki, usuwania kamienia nazębnego i kontroli stomatologicznej, nadal wielu z nas zaniedbuje ten temat. Niestety spora część osób zgłasza się do lekarza – stomatologa, dopiero wtedy kiedy ząb zaboli albo paradontoza zaczyna już zbierać żniwo i grozi nam utrata zębów. Należy pamiętać, że paradontoza to podstępna choroba, która może atakować korzenie zębów. Niemniej jednak stomatolog bez trudu oceni stan dziąseł, szyjki zębowych i wychwyci wcześniej zagrożenie.

Bardzo istotne jest również znaczenie usuwania kamienia nazębnego. Bakterie, które gromadzą się kiedy nie eliminujemy szkodliwego osadu, płytki nazębnej, to główny sprawca zmian chorobowych w obrębie dziąseł i przyzębia. A zatem zaniedbania w zakresie higieny, oczyszczania zębów oraz systematycznych kontroli u dentysty, mogą kosztować nas w najlepszym wypadku duże sumy pieniędzy wydane na leczenie.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>