Demoty

Napisane przez dnia 15 października, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Oznaki porodu

Martwisz się, iż przegapisz oznaki nadchodzącego porodu, w związku z czym za późno wyruszysz na przykład do szpitala oraz urodzisz swoje dziecko w samochodzie. Takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko i najczęściej w różnych filmach. W rzeczywistości bowiem organizm będzie wysyłał nam jasne komunikaty, że najwyższy czas zbierać się już na porodówkę. Ostatni tydzień ciąży będzie bogaty w różne znaki, które zwiastują nadchodzącą godzinę zero.


instalacja gazowa w samochodzie

Foto: pixabay.com

Kilka tygodni jeszcze przed porodem…

Kilka tygodni jeszcze przed porodem możemy odczuwać nieregularne skurcze, czyli zwane skurczami Brakstona Hicksa, których to zadaniem jest między innymi przygotowanie kobiecej macicy do porodu. W związku z tym nie jedźmy od razu do szpitala, gdy właśnie odczujemy takie pierwsze skurcze. Poobserwujmy je, sprawdzają, czy mają na przykład tendencję do nasilenia się, czy też raczej do wyciszenia. Właściwe skurcze porodowe, są przede wszystkim regularne oraz w miarę upływania czasu stają się one częstsze, a przy tym dłuższe oraz bardziej bolesne. Nie można ich zupełnie wyciszyć ani ciepłym prysznicem, ani też lekami. Jakie są jeszcze objawy porodu (sprawdź pampers.pl). Jeśli na przykład na naszej bieliźnie zauważymy galaretowatą wydzielinę, która podbarwioną jest krwią na różowo bądź brązowo, to oznacza, że należy już sprawdzić, czy nasza akcja porodowa pomału się nie zaczyna. Warto wtedy pojechać do ginekologa, aby to ocenił.

instalacja gazowa w samochodzie

Foto: pixabay.com

Odejście czopu śluzowego jedynie oznacza, że kanał…

Odejście czopu śluzowego jedynie oznacza, że kanał rodny już jest otwarty oraz szyjka macicy zaczyna się rozwierać, jednak sam poród może nawet nastąpić za kilka dni. Natomiast, gdy odejdą wody płodowe, to oznacza, ze akcja już się zaczęła. Wcale nie musi to być spektakularne chluśnięcie, bo często bywa to po prostu drobne sączenie się wód. W każdym przypadku należy się już szykować do jazdy do szpitala.

instalacja gazowa w samochodzie

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>