Demoty

Napisane przez dnia 12 października, 2018 w Medycyna | Brak komentarzy

Konia z rzędem temu, kto lubi chodzić do ginekologa. Na pewno dużą zasługę mają w tym niesympatyczni ginekolodzy i antypatyczne ginekolożki, niemniej jednak obowiązek troszczenia się o zdrowie leży w naszych rękach. Jak to jednak zrobić, skoro wokół badania ginekologicznego narosło tyle legend. Może lepiej nie powielać błędów naszych rodziców w odniesieniu do naszych własnych dzieci i w naszych poradach adresowanych do nastolatek zawczasu oswoić temat badania ginekologicznego.Pamiętajmy, że jeżeli dziecko nie…

Pamiętajmy, że jeżeli dziecko nie otrzyma kompetentnych porad u rodziców, poszuka sobie innego źródła wiedzy, a nie ma gorszego rodzaju porad dla nastolatek niż te kolportowane przez koleżanki.

Lekarze zalecają pierwszą wizytę u ginekologa w momencie rozpoczęcia współżycia seksualnego, jednak w dzisiejszych czasach lepiej wcześniej oswoić dziecko z tą nową dla niego specjalnością medyczną oraz podkreślić wagę wizyt u ginekologa. Powinno to być stałym elementem porad dla nastolatek, prowadzonych podczas zajęć z przygotowania do życia w rodzinie. Pełna dobrej woli nauczycielka może poprosić o pomoc w tym zakresie lekarza ginekologa, który byłby w stanie udzielić kompetentnych porad dla nastolatek i rozwiać mity i uprzedzenia narosłe wokół lekarzy tej specjalności.

Fakt faktem, że badanie ginekologiczne jest nieco dyskomfortowe i może być krępujące dla młodej dziewczyny, dlatego ważne jest, by wiedziała, co ją czeka. Obecnie obowiązuje zasada, że niepełnoletni pacjent przychodzi zawsze do lekarza, także ginekologa, w towarzystwie dorosłego rodzica. W przypadku lekarza ginekologa najlepiej jest, by była to matka. Jeżeli zachodzi konieczność przeprowadzenia badania ginekologicznego, lekarz dokonuje go per rectum. To też dziewczyna powinna usłyszeć w trakcie porad wygłaszanych dla nastolatek przez lekarza.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>