Demoty

Napisane przez dnia 4 sierpnia, 2011 w Fotografia | 1 komentarz

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest kwestią niezwykle ważną. Zdrowe, tym samym piękne zęby są naszą najlepszą wizytówką zarówno w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych.Nigdy nie jest za późno, by wziąć…

dieta na zaparcia

Foto: pixabay.com

Nigdy nie jest za późno, by wziąć się pod rękę z pielęgnacją jamy ustnej. Higieniczna jama ustna cechuje się czystymi i nie zawierającymi resztek pokarmowych zębami, zdrowymi, a więc różowymi i nie bolącymi dziąsłami, świeżym oddechem. Pamiętaj więc, że gdy tylko pojawiają się niepokojące symptomy takie, jak krwawienie dziąseł czy też trwały nieświeży oddech, warto jak najszybciej zgłosić się do stomatologa. Co robić, by higiena jamy ustnej była odpowiednia.

Najważniejsza jest codzienna profilaktyka w postaci właściwego…

Najważniejsza jest codzienna profilaktyka w postaci właściwego szczotkowania zębów, minimum 2 razy dziennie, jak również ich nitkowania po każdym posiłku. Warto również zaopatrzyć się w płyny do płukania jamy ustnej, które nie tylko odświeżają oddech, ale też zapobiegają próchnicy i innym chorobom. Odpowiednia higiena jamy ustnej to także regularne wizyty u stomatologa. Duży wpływ na jamę ustną ma dieta.

dieta na zaparcia

Foto: pixabay.com

Co za tym idzie należy zadbać, by była zdrowa. Jeżeli chce się mieć zdrowe zęby i dziąsła, warto zrezygnować z przekąsek między posiłkami. Te jakże proste czynności, które każdy z nas powinien mieć we krwi od najmłodszych lat sprawiają, że możemy cieszyć się ze zdrowej jamy ustnej.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 19/08/2011

    Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ zęby mogą się bardzo szybko zepsuć. Należy je myć co dwa, trzy razy dziennie. Także chodzić regularnie do stomatologa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>