Demoty

Napisane przez dnia 22 lipca, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Objawy ciąży w pierwszych dniach

Pierwsze objawy ciąży właściwie każda kobieta może już zauważyć sama. Jednakże większość symptomów występuje najczęściej dopiero po kilku tygodniach. Dlatego też objawy ciąży w pierwszym tygodniu (tutaj pampers.pl) bywają trudne do zauważenia. Stąd też większość kobiet dowiaduje się o ciąży dopiero wtedy, gdy zauważa, że spóźnia im się miesiączka.


zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Chociaż ten symptom nie zawsze…

Chociaż ten symptom nie zawsze jednak musi oznaczać ciążę. Pewne kobiety jednakże miewają nawet i po zapłodnieniu krwawienie w terminie przypadającym na czas menstruacji. Charakterystycznym objawem ciąży są tak zwane poranne mdłości. Pomimo nazwy, często występują w ciągu dnia, jednak tego typu dolegliwości mogą się pojawić dopiero po jakichś 2 bądź 3 tygodniach od momentu zapłodnienia. Najbardziej tu narażone są kobiety, które to spodziewają się swojego pierwszego dziecka bądź też będące w ciąży mnogiej.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Poza takimi dolegliwościami dość charakterystyczne jest zmęczenie oraz senność. Często występuje ono w godzinach popołudniowych. Czasami pojawiają się też omdlenia czy zasłabnięcia. Kobiety w ciąży bardzo często skarżą się też na obrzmienie piersi, które w dodatku są znacznie bardziej wrażliwe na dotyk. Generalnie może się także zmienić wygląd narządów rodnych, albowiem zwiększa się ogólne ukrwienie całego ciała. Właśnie dlatego pochwa może przyjmować kolor sinoczerwony, zaś wargi sromowe mogą stać ciemniejsze.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Częste oddawanie moczu jest kolejnym subiektywnym objawem ciąży. Owo zwiększone parcie na pęcherz jest podyktowane powiększającą się macicą. W późniejszej fazie pojawia się także wzmożona wrażliwość na wszelkie zapachy. Często wiąże się to ze zrezygnowaniem z perfum. Zapachy, które wcześniej kobieta lubiła, teraz mogą się bowiem stać drażniące, a przy tym w wielu przypadkach wywołują one mdłości. Często pojawia się też rozdrażnienie.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>