Demoty

Napisane przez dnia 10 marca, 2011 w Dzieci | Brak komentarzy

Noworodek a test Apgar

Przez dziewięć miesięcy pod Twoim sercem, w ciepłym i bezpiecznym brzuszku mamy rozwija się mała istotka. Ten czas to okres bardzo intensywnego rozwoju dziecka, tak, aby zaraz po narodzinach było w pełni przygotowane do samodzielnego życia poza organizmem swojej mamy. Tuż po narodzinach noworodek przechodzi swój pierwszy test w życiu, który ma na celu zbadanie zdrowia i kondycji maluszka.


swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Wyniki testu podawane są w tzw…

atopowe zapalenie skóry

Foto: pixabay.com

Wyniki testu podawane są w tzw. skali Apgar. Noworodek jest oceniany aż w pięciu różnych kategoriach, poszczególne wyniki są wyrazem ogólnej kondycji i zdrowia dziecka. Warto podkreślić, że test ma bardzo dużą wartość diagnostyczną. Jest on powszechnie stosowany na całym świecie. Noworodek jest poddawany ocenie przy uwzględnieniu takich kryteriów jak: ocena koloru skóry dziecka, częstotliwość uderzeń serca, reakcja mięśni w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne, napięcie mięśni dziecka oraz oddychanie. Za każde z tych kryteriów noworodek może dostać od 0 do 2 punktów, czyli łącznie 10 punktów.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>