Demoty

Napisane przez dnia 7 października, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Niepokoje i pytania przyszłych mam

Na narodziny dziecka większość mam czeka z niecierpliwością, ale także sporym niepokojem. Nie dosyć, że stan błogosławiony (pampers.pl) obfituje w mało przyjemne dolegliwości, taki jak bóle kręgosłupa, wzrost wagi, zaparcia, zgaga, senność i ociężałość, to także ciągle towarzyszy niepewność, czy dziecko urodzi się zdrowe, czy poród będzie przebiegał w sposób naturalny i zakończy się bezpiecznie dla mamy i maluszka, wreszcie, czy mama da sobie radę podczas karmienia i pielęgnacji malucha.Praktycznie każdy trymestr ciąży przynosi nowe…

Praktycznie każdy trymestr ciąży przynosi nowe doznania i lęki, które można złagodzić czytając poradniki dla kobiet ciężarnych pozwalających na szerzenie wiedzy dotyczącej zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety, jak i tego, co dzieje się z dzieckiem w danym tygodniu ciąży. Warto także zapisać się do szkoły rodzenia. Szkoły działają zarówno w szpitalach, ale znajdziemy także szkoły prywatne prowadzone przez doświadczone położne.

Podczas zajęć prowadząca wyjaśnia wszelkie zawiłości i łagodzi niepokoje przyszłych rodziców, prowadzi zajęcia gimnastyczne, czasami umożliwia także posłuchanie odgłosów bicia serca dziecka, później zaś wspomaga młodych rodziców w pierwszych dniach po porodzie. Rodzice przychodzący do szkoły rodzenia mogą także nauczyć się obsługi noworodka posługując się fantomem, dowiedzieć się o zaletach karmienia piersią, posłuchać relacji z różnych porodów. Do najczęściej zadawanych pytań należą te odnoszące się do bezpieczeństwa dziecka w ciąży i po porodzie.

Niepokoje i pytania przyszłych mam – galeria

sposoby na zaparcia

Foto: pixabay.com

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Rodzice pytają o to, co jeść podczas ciąży, jakie przyjmować witaminy, czy można uprawiać sporty lub seks, albo podróżować. Panie martwią się o to, jak szybko wrócą do formy, jak zapobiec pojawieniu się rozstępów, czy pielęgnować biust, albo jakie są pierwsze symptomy porodu i czy można je przegapić i spóźnić się do szpitala. Wbrew pozorom, to bardzo trudne zagadnienia, ale gdy odpowie na nie osoba doświadczona, łatwiej oczekiwać porodu i cieszyć się z ostatnich chwil spokoju i ciszy.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>