Demoty

Napisane przez dnia 22 maja, 2014 w Diety i odchudzanie | Brak komentarzy

Na kłopoty z karmieniem

Specjaliści są zgodni co do tego, że dla niemowlęcia nie ma lepszego pokarmu niż mleko mamy. Pediatrzy, kardiolodzy, neurolodzy, dietetycy logopedzi podkreślają jak duże znaczenie dla zdrowia dziecka ma karmienie naturalne. Mleko kobiece chroni przed alergią, infekcjami, cukrzycą, otyłością i różnego rodzaju nowotworami. Dlatego nawet jeśli na początku karmienia piersią pojawiają się jakieś problemy, nie warto się nimi zrażać.


dieta matki karmiącej

Foto: pixabay.com

Często zdarza się, że młode…

Często zdarza się, że młode mamy dość szybko rezygnują z karmienia piersią. Do najczęstszych powodów należą obawy o to, że pokarm jest za mało wartościowy, powoduje alergie, nie zaspokaja głodu dziecka i nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników. Wiele mam sięga po mieszankę sądząc, że tak będzie lepiej dla dziecka, jednak przeważnie podanie butelki nie powoduje, że sytuacja zmienia się na lepsze.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Nawet jeśli na początku pojawiają się różne komplikacje, takie jak mała ilość pokarmu, płacz i odpychanie piersi przez dziecko, w większości przypadków z czasem mijają same, o ile mama zachowa wiarę w swoje możliwości. Aby od początku produkcja mleka była odpowiednio stymulowana, karmienie najlepiej rozpocząć od razu po porodzie. Położna może pomóc w przystawieniu noworodka do piersi nawet po cesarskim cięciu. Początkowo ilość mleka jest niewielka, ale stopniowo zwiększa się i dostosowywuje do potrzeb niemowlęcia, jeśli tylko będzie ono mogło często ssaś pierś.

Żeby mleka było zawsze dość, a samopoczucie szybciej się ustabilizowało, warto pamiętać o odpowiedniej diecie dla karmiących piersią. Produkty spożywane przez mamy powinny być bogate w składniki odżywcze i świeże. Bardzo ważne jest także spożywanie większych ilości płynów. Od początku laktację można wspierać herbatami ziołowymi dla karmiących piersią. Swoim działaniem stymulują produkcję pokarmu w kobiecych piersiach oraz delikatnie wspierają pracę układu trawiennego dziecka.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>