Napisane przez dnia 25 grudnia, 2013 w Dzieci | 2 komentarze

Mąż ciężarnej

Gdy młoda para informuje swoich bliskich o spodziewanych narodzinach dziecka, reakcja otoczenia bywa na ogół zawsze taka sama. Wszyscy otaczają kobietę, rozmawiają z nią, wspierają, oferują pomoc, udzielają rad( nie zawsze mile widzianych ). Młodemu tatusiowi co najwyżej zdawkowo gratulują. I tyle. Tak na ogół wygląda cała ciąża (pampers.pl): od mężczyzny wymaga się, by troszczył się o swoją partnerkę, zwiększał swoje dochody, dbał o dom i przyjmował na siebie kolejne obowiązki, a cały ciążowy splendor i zainteresowanie spadają na kobietę.No dobrze, powiedzmy szczerze – to ona…

No dobrze, powiedzmy szczerze – to ona ponosi większość związanych z ciążą ciężarów. Także w sensie dosłownym. To ona rezygnuje z pracy( lub udaje się na zwolnienie ), w dodatku w pewnym sensie poświęcając swoje ciało. Ale jakoś nikt nie myśli o mężczyźnie, który musi zaakceptować fakt, że jego ukochana – dotąd taka szczupła, zgrabna i pociągająca – nagle staje się ociężała i jakaś taka. nieforemna. Że większość wyjść wieczornych zostaje odwołana, bo ona ciągle jest taaaka śpiąca.

Że z dobrą miną trzeba znosić jej ciągłe wahania nastrojów i nie można złego słowa powiedzieć nawet na najbardziej absurdalne zachowanie, bo” przecież ona jest w ciąży”. Ciąża tydzień po tygodniu zmienia nie tylko wygląd kobiety, ale również jej zachowanie( już teraz widać, że dziecko jest najważniejsze, znajduje się na pierwszym miejscu listy priorytetów, a kobieta z pociągającej żony staje się przede wszystkim matką ), a to z kolei wpływa na całe małżeństwo.

Mało kto o tym pamięta, dlatego mężczyzna nigdy nie może liczyć na taryfę ulgową z powodu ciąży – wręcz przeciwnie: oczekuje się od niego, że będzie skałą, oparciem, opiekunem, efektywnie zaangażowanym w codzienne funkcjonowanie rodziny. A byłoby mu łatwiej, gdyby inni też dostrzegli zmianę w jego sytuacji( mimo że nie może się poszczycić ciążowym brzuszkiem )i traktowali go z nieco większym niż zwykle zrozumieniem i empatią. Wszak ciąża to wcale niełatwy czas.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 27/12/2013

    Gdy moja żona była w ciąży, to był to dla nas najwspanialszy okres. Oczywiście pomagałem żonie, bo nie mogła dużo dźwigać. Żona w ciąży bardzo mi się podobała.

  2. 02/01/2014

    Mój mąż bardzo się mną opiekował w czasie ciąży. Nie pozwalał mi nosić ciężkich rzeczy, gotował także bardzo często obiady. Ciąża to był bardzo wspaniały okres w moim życiu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>