Demoty

Napisane przez dnia 6 sierpnia, 2011 w Medycyna | 1 komentarz

Macica – nowotwory

Jak wszyscy wiemy, macica (clearblue.com) jest kluczowym narządem układu rozrodczego kobiety. Pełni ona szczególnie ważną rolę w przebiegu ciąży, bo to właśnie w niej zagnieżdża się zapłodniona komórka jajowa i rozwija płód dziecka.Galeria

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Macica jest organem ważnym i należy dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie. W ostatnim czasie bardzo często kobiety zapadają na różne choroby związane z narządami płciowymi i rozrodczymi. Szczególnie często słyszymy o chorobach nowotworowych. Macica jest również narażona na tego typu schorzenia. Dlatego bardzo ważne jest regularne wykonywanie badań, zwłaszcza cytologii. Wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na wyleczenie, dlatego naprawdę warto pamiętać o badaniach. Macica może być narażona głównie na dwa rodzaje nowotworów złośliwych: rak trzonu macicy oraz rak szyjki macicy.

Często występują też nowotwory łagodne, czyli tak…

Często występują też nowotwory łagodne, czyli tak zwane mięśniaki macicy. Najwięcej zachorowań, jeżeli chodzi o nowotwory złośliwe, dotyczy raka szyjki macicy, który bywa wykryty zbyt późno i prowadzi do śmierci pacjentki. Dlatego należy robić regularnie cytologię, która jest badaniem bezbolesnym.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 19/08/2011

    Kobiety powinny regularnie zgłaszać się do lekarza przecież dbają o cały dom a często zapominają zadbać o siebie. Moja żona miała raka macicy i to była dla nas tragedia..

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>