Demoty

Napisane przez dnia 17 czerwca, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Łatwo przyszło, łatwo poszło

Żyjemy w dobie postrzegania jako produkt wszystkiego, co kiedyś miało wymiar niematerialny. Rodzice uważają, że produktem konsumpcji jest dziecko, które może biegać w zapełnionym pampersie przez kilka godzin, bo przecież przewijanie nie jest przyjemne. Po to płaci sięga żłobek, żeby nie brudzić rąk, nie przeżywać trudnych momentów, a weekendy zawsze można pojechać do parku linowego lub zaangażować dziadków.Co jest więc priorytetem…

Co jest więc priorytetem. Praca pełną parą i niepohamowana konsumpcja. Tu nie chodzi już o to, by mieć dach nad głową. Miejsce zamieszkania ma być potwierdzeniem sukcesu finansowego. A jaki cel ma ów sukces finansowy. Tego się nie analizuje. Podobnie jak nie analizuje się kondycji psychicznej dzieci oderwanych od ciepła rodzinnego. Priorytetem stało się to, by przypadkiem się nie sfrustrować, a czy frustracji doświadczy kształtująca się jednostka, nikogo nie interesuje.

Mogło by się zdawać, że te…

Mogło by się zdawać, że te poświęcenia są cokolwiek warte, ale to nie takie proste kupić szczęście lub wchłonąć społeczny wzór i zostać nagrodzonym. Nikt nie będzie klaskał, ani nie przyzna medalu za spędzone na piątkę życie, niektórzy nawet powiedzą, że było to bezrefleksyjne, z dala od bliskich relacji rodzinnych, z dala od siebie. Spędzając całe dnie w firmach nie możemy wyjść ze zdziwienia, że rozpadają się małżeństwa, że to co kruche w rodzinie też podlega zasadom – sprzedaj kup, ewentualnie strać.

Wysypki i zmiana pieluszek stały się zajęciem drugiej kategorii, które najlepiej powierzyć babciom, Ukraince, studentce, a samemu w tym czasie skupić się na karierze. Obowiązki domowe ma przejąć mężczyzna, który często tęskni na wyzutą z ambicji kobietą domową, czekającą z pachnącym obiadem i gromadką dzieci na jego powrót z pracy. Podziwiającą go w całej rozciągłości i pokorną.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>