Demoty

Napisane przez dnia 19 grudnia, 2013 w Dzieci | Brak komentarzy

Który to tydzień?

Każda rozsądna kobieta, która dowiaduje się, że zostanie mamą, robi wszystko aby urodzić zdrowe dziecko. Rozwój płodu ma dla niej ogromne znaczenie. Pilnie śledzi i sprawdza: W którym tygodniu ciąży jestem. Co mam robić dla dobra dziecka. Taka matka wie, że jej decyzje mogą mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie maleństwa. Jakie więc działania podjąć, aby rozwój płodu przebiegał bez ryzyka. Jakie zachowania mogą zaszkodzić dziecku.Jednym z ryzykownych zachowań, na…

Jednym z ryzykownych zachowań, na jakie przyszła matka nie powinna sobie pozwalać, jest palenie papierosów. Dym papierosowy szkodzi ludziom, zwierzętom, a nawet roślinom. Czy nie jest logiczne, że nie pozostaje obojętny dla rozwoju płodu. Każda smuga dymu wciągana przez kobietę do płuc, powoduje uczucie ścisku w gardle (pampers.pl) u nienarodzonego dziecka. Niektóre kobiety tłumaczą się:” Wiem doskonale, w którym tygodniu ciąży jestem. Jak teraz przestanę to zaszkodzę dziecku.” Czy tak może się tłumaczyć odpowiedzialna osoba.

Czy jej zachcianki i brak silnej woli ma być bardziej znaczący niż życie bezbronnego dziecka. Aby rozwój płodu był niezakłócony, mądra matka rezygnuje też z alkoholu. Jeden łyk może spowodować nieodwracalne skutki w mózgu i układzie nerwowym płodu. Dzieci pijących matek rodzą się z niedowagą, są mniejsze, a w przyszłości gorzej się rozwijają fizycznie i intelektualnie. I znowu nieodpowiedzialna matka może przyznać:” Wiem, w którym tygodniu ciąży jestem.

Który to tydzień? – galeria

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

Przecież nie urodzę pijanego dziecka.” Taka kobieta zapomina, że wszystko, co zje i wypije, przedostaje się przez pępowinę do bezbronnego dziecka. Niestety, nie ma ono wpływu na upodobania i nieodpowiedzialność swej rodzicielki. I pomyśleć, że ta sama kobieta po latach będzie domagała się szacunku od swego dziecka. A na starość będzie oczekiwać pomocy i dobrej opieki. Pytanie: Jaką opiekę zafundowała ona swemu nienarodzonemu dziecku?!.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>