Demoty

Napisane przez dnia 7 lutego, 2014 w Medycyna | 2 komentarze

Kiedy używać tamponu

Moja córka od kilku miesięcy ma miesiączkę i pytała mnie niedawno, czy może używać tamponów. Szczerze mówiąc, uważam, że dla tak młodej dziewczyny nie jest to najlepsze. Sama nie nosiłam nigdy i nie noszę tamponów, ponieważ są po prostu niewygodne i niekomfortowo się czuję, kiedy mam założony tampon. Córka pierwszej miesiączki dostała mając 12 lat i nie jestem przekonana, czy tampon to coś odpowiedniego dla niej.Oczywiście, producenci zapewniają, że są różne…

Oczywiście, producenci zapewniają, że są różne rozmiary i że młode dziewczęta również mogą nosić tampony. Nie rozumiem jednak, dlaczego nie miałyby pozostać przy podpaskach podobnie jak ja. Wiem jednak, że coraz więcej kobiet i młodych dziewczyn używa tamponów i bardzo je sobie chwalą. Nigdy nie słyszałam o żadnej szkodliwości przy ich używaniu ani o żadnych dolegliwościach z tym związanych. Nie wiem więc, skąd mój opór wobec tego artykułu. Szczerze mówiąc córka słyszała od koleżanek, że tampony są takie super (mydziewczyny.pl) i być może nawet uległa pewnej presji, że ich nie używa. Pomyślałam, że dla własnego spokoju i pewności zapytam koleżanek, co o tym sądzą i wszystkie zgodnie stwierdziły, że nie ma nic złego w noszeniu tamponów przez trzynastoletnią dziewczynkę i że najważniejsze jest umiejętne ich zakładanie.

Pomyślałam, że mogłabym jeszcze zapytać jakiegoś ginekologa, ale obawiam się trochę, ze wyjdę na zacofaną i nadopiekuńczą matkę. No ale w końcu chodzi przecież o zdrowie i dobre samopoczucie mojego dziecka, więc nie mogę patrzeć na swoje obawy. Postanowiłam też, że sama się najpierw spróbuję przekonać do noszenia tamponów, bo może po prostu poświęciłam im zbyt mało uwagi i dlatego nie doceniłam ich walorów. Zawsze wydawało mi się, że to jakiś karkołomny wynalazek, ale skoro tak wiele kobiet chwali sobie używanie tamponów, to chyba coś w tym jest. Zastanawia mnie tylko, czy to nie generuje rozwoju jakichś bakterii wewnątrz pochwy i czy na pewno jest to zbadane.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 23/02/2014

    Ja tampony używam zawsze, jak mam okres, ponieważ nie lubię, gdy mi się odznacza podpaska. W tamponach można także pływać w morzu, basenie. Nikt nie wie, że ma się okres.

  2. 06/03/2014

    Ja lubię bardzo chodzić w tamponach. Dzięki temu nikt nie wie, że mam okres. Poza tym chodzenie w tamponie jest wygodne. Można w nim pływać, chodzić w spódnicach itd.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>