Demoty

Napisane przez dnia 31 lipca, 2011 w Stomatologia | 1 komentarz

Kamień nazębny – przyczyny powstawania

Kamień nazębny to twarde, zmineralizowane złogi tworzące się na powierzchni naszych zębów. Kamień nazębny może pojawić się u nas już w wieku kilku lat. Jego odkładanie trwa przez całe życie. Występuje on u ok. 80% osób dorosłych. Jeśli zauważymy u siebie kamień nazębny powinniśmy niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego na jego usunięcie.Nieusuwany może przyczynić się do powstania…

Nieusuwany może przyczynić się do powstania choroby, jaką jest paradontoza. Zapobieganiu powstawania i osadzania się kamienia nazębnego sprzyja prawidłowa dbałość o higienę jamy ustnej. Dentyści jako główne przyczyny pojawiania się tego typu problemu wymieniają: niewłaściwą higienę jamy ustnej, skłonności genetyczne, skład wydzielanej śliny, niewłaściwie dobrana proteza lub źle wykonany aparat nazębny.

Kamień nazębny – przyczyny powstawania – galeria

http://www.instytut.pl/pl-PL/kategoria-produktow/pasta-do-zebow

Foto: pixabay.com

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Odkładaniu się kamienia na naszych zębach sprzyja także niewłaściwa dieta. Zbyt duża ilość węglowodanów, nabiał, słodycze – to produkty, które sprzyjają pojawianiu się kamienia na zębach. By tego uniknąć, wystarczy po każdym posiłku umyć zęby lub użyć gumy do żucia bez cukru.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 28/08/2011

    Kamień nazębny najczęściej się zbiera wtedy, gdy pijemy bardzo dużo herbaty i kawy. Należy unikać tych napojów albo myć po nich często zęby. Bardzo nieestetycznie kamień wygląda więc trzeba dbać o zęby.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>