Demoty

Napisane przez dnia 17 lipca, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Jak zmienia się ciało w ciąży?

Wiele kobiet obawia się ciąży. Jest to dość naturalne – nie wiemy, jak zmieni się wówczas nasze ciało, jak będziemy się czuć( różnie z tym bywa ), czy będziemy mogły pracować i jak długo. Istnieją też obawy o nasze samopoczucie i możliwości seksualne po porodzie. Jest w tym wszystkim jedno duże pocieszenie. Przede wszystkim przy zdrowej, normalnie rozwijającej się ciąży i zdrowym organizmie wszelkich kłopotów można zazwyczaj uniknąć. Jak jednak poznać, czy jesteśmy wystarczająco zdrowe.


żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

To proste – trzeba wykonać komplet…

To proste – trzeba wykonać komplet badań. Każda dobrze rozwijająca się ciąża dzieli się na trzy trymetry ciąży. W pierwszy trymestrze zmiany widoczne” na zewnątrz” są mało widoczne lub niedostrzegalne. Brzuszek, a w zasadzie jego ledwo widoczny zarys, pojawia się dopiero pod koniec 3 – 4 miesiąca. U mniej szczupłych pań może być więc w ogóle niewidoczny. Zmieniać się zaczyna z kolei powoli postawa i obciążenie nóg, co widać między innymi w chodzie kobiety. Całe ciało może zacząć też promienieć – cera jest ładniejsza, twarz wygląda młodziej, podobnie jak włosy – są teraz grubsze i pełne blasku. Czasem jednak na skutek silnych zmian hormonalnych w organizmie cera może się też popsuć – pojawiają się na przykład pryszcze. Zwykle zmiany te szybko mijają. Typowe dla pierwszego trymetru są też poranne mdłości, które w takim czy innym natężeniu występują u 80% ciężarnych. Drugi trymetr jest uważany za najłatwiejszy i zarazem najbardziej przyjemny. Brzuch nie jest jeszcze duży – ledwo zaczął być widoczny.

żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

Nie ma problemów z chodzeniem czy – zazwyczaj – pracą zawodową czy zajęciami domowymi. Znikają mdłości. To dobry czas na przykład na przygotowanie wyprawki czy pokoju dla dziecka. W trzecim trymestrze ciąża tydzień po tygodniu (pampers.pl) szybko się zmienia. Brzuch jest już wyraźnie widoczny, dziecko zaczyna silnie ruszać się i kopać. Może pojawić się uczucie zmęczenia, rozstępy czy żylaki. Warto stosować specjalne kremy na te przypadłości oraz regularnie chodzić do lekarza na kontrolę ciśnienia.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>