Jak zapobiegać próchnicy u dzieci – właściwa dieta

Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Stomatologia | Brak komentarzy

Jak zapobiegać próchnicy u dzieci – właściwa dieta

Dzieci uwielbiają słodycze. Słodkie przekąski i kolorowe gazowane napoje to coś, co jest obecnie jednym z głównych elementów diety małych dzieci. Taka dieta zaś jest bardzo łatwą drogą do próchnicy. Jak zapobiegać próchnicy u dzieci. Zastosować odpowiednią dietę. O tym, jak zapobiegać próchnicy u dzieci mówi się coraz częściej i coraz głośniej.Jeszcze wielu rodziców nie wie, jak…

Jeszcze wielu rodziców nie wie, jak zapobiegać próchnicy u dzieci i dlaczego to takie ważne. Wydaje im się, że ich dzieci próchnica po prostu nie dotyczy. Są jednak w wielkim błędzie. Próchnica potrafi atakować już nawet mleczne zęby, a jeśli w tym okresie bakterie próchnicowe pojawią się w jamie ustnej naszego dziecka, z pewnością pozostaną tam już na zawsze i oddziaływać będą także na zęby stałe. Jak zapobiegać próchnicy u dzieci to nie tylko kwestia odpowiedniej higieny jamy ustnej.

To także kwestia diety. Oto, co powinni robić rodzice, aby bardziej dbać o zęby swoich dzieci. Jak zapobiegać próchnicy. Ograniczyć częstość spożywania słodkich przekąsek i słodkich napojów, nie przesładzać pożywienia, a jeśli już chcemy dać dziecku słodycze – lepiej, żeby zjadło je jednorazowo niż co chwilę podjadało.

Jak zapobiegać próchnicy u dzieci – właściwa dieta – galeria

jak zapobiegać próchnicy

Foto: pixabay.com

owoce egzotyczne

Foto: pixabay.com

Rodzice powinni promować wśród swoich dzieci bezcukrowe, niepróchnicotwórcze przekąski takie jak warzywa, owoce, czy ser twardy, zniechęcać do picia soków, napojów owocowych gazowanych i niegazowanych zawierających cukier, a zachęcać do picia wody. Powinni także zniechęcać do ssania twardych cukierków i lizania lizaków powodujących długi kontakt cukru z zębami, ograniczać próchnicotwórcze pożywienie do czasu posiłków głównych i szybko usuwać próchnicotwórcze pożywienie z jamy ustnej poprzez szczotkowanie zębów.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>