Demoty

Napisane przez dnia 9 sierpnia, 2011 w Medycyna | 1 komentarz

Jak stosować antybiotyki?

Antybiotyki stały się bardzo powszechnym lekiem, którego nadużywamy. Dochodzi do tego, że sami pacjenci ordynują sobie terapię antybiotykami, wykorzystując pozostałe w domu resztki. Tymczasem każdy antybiotyk (clearblue.com) musi być przepisany przez lekarza, najlepiej po wcześniejszym badaniu mikrobiologicznym.


Leki te bowiem „specjalizują” się w zwalczaniu określonych bakterii, a na inne nie działają. Kolejnym błędem jest przerywanie kuracji. Gdy chory poczuje się lepiej, odstawia leki. Takie działania prowadzą do wytworzenia odporności na dany antybiotyk, więc przy kolejnym zachorowaniu ten lek nie podziała. Antybiotyków nie należy też nadużywać, tylko stosować zalecaną dawkę. Ważne jest również, by leki o działaniu antybiotycznym stosować w regularnych odstępach czasu, zalecanych przez lekarza. Skracanie lub wydłużanie przerw między kolejnymi dawkami leku powoduje, że zmienia się stężenie leku we krwi. Jest go za mało, by zadziałał, lub za dużo. Antybiotyki powinny być stosowane tylko w uzasadnionych przypadkach.

Galeria

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 28/08/2011

    Antybiotyki trzeba stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Najczęściej co 12 godzin się je zażywa. Ja nie lubię brać antybiotyków bo bardzo niszczą wątrobę, więc dbam o siebie, by nie chorować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>