Napisane przez dnia 12 października, 2018 w Uroda | Brak komentarzy

Jak skutecznie pozbyć się łupieżu?

Łupież to problem, który dotyka wiele osób w społeczeństwie. Może przybierać różne formy, mniej lub bardziej uciążliwe, ale zawsze stanowi krępujący problem dla osoby, która się z nim zmaga. Istnieje wiele specyfików i szamponów przeciwłupieżowych, ale nie zawsze okazują się one skuteczne. Jak więc pozbyć się łupieżu raz na zawsze. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, iż leczenie łupieżu nie polega wyłącznie na łagodzeniu czy usuwaniu objawów, gdyż po czasie one i tak nawrócą.


swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Chodzi natomiast o zwalczenie jego przyczyny…

Chodzi natomiast o zwalczenie jego przyczyny. Tylko wtedy będziemy mieli szansę pozbyć się łupieżu na zawsze. Łupież to choroba skóry wynikająca z infekcji grzybiczej, a konkretniej mówiąc drożdżakami. Z tego powodu skóra głowy może być wysuszona i łuszczyć się, ponadto pojawia się świąd, pieczenie, podrażnienia itp. Nie są to przyjemne objawy, dlatego zwykle szukamy środka, który pozwoli je zmniejszyć. Ale jeśli nie będzie on dodatkowo posiadać substancji likwidującej infekcję, nie okaże się on skuteczny. Szampon przeciwłupieżowy powinien zawierać w swoim składzie pirytionian cynku lub siarczek selenu (headandshoulders.pl). Oba związki mają działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu uderzają w sedno problemu – w przyczynę powstawania łupieżu.

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

Zwykle szampony przeciwłupieżowe mają w swoim składzie także substancje łagodzące objawy, takie jak siarka, kwas salicylowy, ichtiol czy mocznik. Warto szukać takich szamponów w aptekach, gdyż tam otrzymamy preparaty lecznicze, które będą dużo skuteczniejsze od tych dostępnych w drogeriach. Aby zwalczyć łupież, warto też ograniczyć używanie środków do układania fryzur, takich jak pianki, żele i lakiery. Stosując szampon przeciwłupieżowy, nie spłukujmy go od razu. Zostawiając go na dłuższą chwilę na głowie, pozwalamy mu działać. Gdyby tego rodzaju sposoby nie pomogły, warto udać się do lekarza specjalisty.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>