Demoty

Napisane przez dnia 16 lipca, 2011 w Stomatologia | 1 komentarz

Jak poprawnie dbać o zęby?

Niestety wiele osób nie ma zielonego pojęcia jak prawidłowo dbać o zęby. Lekarze przede wszystkim zalecają co pół roku kontrole stomatologiczne oraz mycie zębów po każdym posiłku. Dodatkowo należy czyścić przestrzenie międzyzębowe (instytut.pl) oraz płukać usta specjalnym płynem.Każdy stomatolog potwierdzi, że mycie zębów…

Każdy stomatolog potwierdzi, że mycie zębów po każdym posiłku jest konieczne. Należy także czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznych lub specjalnych wykałaczek. Dodatkowo trzeba po każdym myciu, albo przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, płukać usta specjalnym płynem. Istotne jest, aby przestrzenie międzyzębowe były wyczyszczone, ponieważ w nich najczęściej zbierają się bakterie powodujące próchnicę. Lekarze zawsze zwracają uwagę na to, że czyszczenie sama szczoteczką nie jest wystarczające, bowiem nie dociera ona w przestrzenie międzyzębowe.

Praktycznie w każdej aptece jak…

Praktycznie w każdej aptece jak i każdym sklepie kosmetycznym można kupić specjalne nici dentystyczne. Mają one działanie nie tylko czyszczące, ale również dzięki temu, że są nasączone specjalną substancją, działają ochronnie. Wszystkie przestrzenie międzyzębowe powinny być czyszczone również po każdym posiłku albo przynajmniej dwa razy dziennie.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 29/07/2011

    Żeby poprawnie dbać o zęby należy robić regularne kontrole uzębienia, używać porządnej szczoteczki i pasty, a także unikać na ile to możliwe jedzenia słodkich pokarmów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>