Demoty

Napisane przez dnia 23 lipca, 2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Jak długo karmić piersią?

Lekarze zalecają karmienie piersią jako najbardziej zdrowy i wartościowy sposób karmienia niemowlęcia. W dzisiejszych czasach wiedza na ten temat jest szeroko rozpowszechniona, a współczesne mamy znacznie częściej decydują się na karmienie piersią i karmią znacznie dłużej niż robiły to ich matki. Mogą też liczyć na pomoc położnych, pielęgniarek i lekarzy, a także poradni laktacyjnych. Według lekarzy noworodek powinien być karmiony wyłącznie piersią, nie powinien być dodatkowo dopajany.


karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Należy też pamiętać, że ilość pokarmu…

Należy też pamiętać, że ilość pokarmu dostosowana jest zawsze do potrzeb niemowlęcia. Im częściej i więcej dziecko je, tym więcej pokarmu wytwarzają piersi. Wskazane jest, aby do szóstego miesiąca życia niemowlę otrzymywało wyłącznie pokarm matki, nie ma żadnej konieczności wprowadzania do jego menu nowych posiłków, soków czy herbatek ziołowych, a nawet zwykłej wody.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Pamiętajmy, że dokarmianie dziecka nie sprzyja zachowaniu laktacji, dziecko rzadziej wówczas ssa pierś, w efekcie czego wytwarza się mniej pokarmu. Po tym okresie możemy rozszerzać dietę niemowlęcia o nowe produkty nie rezygnując jednak z karmienia piersią. Mleko matki wciąż jest bardzo wartościowe, zawiera wiele substancji odżywczych, a także przeciwciał, które chronią przeróżnymi chorobami. Karmienie piersią jest również znakomitym sposobem zapobiegania, tak częstym dzisiaj, alergiom pokarmowym.

Kwestia tego, jak długo maluch powinien…

Kwestia tego, jak długo maluch powinien być karmiony piersią, jest indywidualna, zależy zarówno od mamy, jak i od dziecka. Lekarze zachęcają do jak najdłuższego karmienia, przynajmniej do drugiego roku życia, a nawet dłużej. Są mamy, które rezygnują z karmienia, kiedy dziecko zaczyna chodzić, są i takie, które karmią swoje pociechy nawet do ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Nie ma sztywno wytyczonych granic, które określałyby czas karmienia i odstawiania od piersi.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>