Demoty

Napisane przez dnia 19 października, 2014 w Uroda | Brak komentarzy

Jak dbać o skrórę dziecka

pielęgnacja niemowlaka lub noworodka to nie lada wyzwanie. Kąpiel i przewijanie mogą początkowo wydać nam się czymś bardzo prostym, jednak z czasem pojawiają się inne, dodatkowe problemy. Na przykład co zrobić z ta koszmarna wysypką u małego, jakie stosować kosmetyki na delikatną skórę dziecka, czy wreszcie w czym naprawdę warto prac ubranka niemowlęce. Pieluchy i kremy Przede wszystkim powinno się na poważnie rozważyć stosownie pieluch – nie tylko tych jednorazowych, czyli tak zwanych pampersów.


http://www.pampers.pl/swedzenie-piersi-w-ciazy

Foto: pixabay.com

Choć wydają się bardzo wygodne,…

Choć wydają się bardzo wygodne, mają kilka wad, które dość szybko mogą ujrzeć światło dzienne. Przede wszystkim więc – są drogie i nieekologiczne. O tym pierwszym mamy okazję przekonać się bardzo szybko, natomiast u drugiej sprawie – być może skutki używania pieluch odczują dopiero nasze wnuki. W każdym razie to nic dobrego dla środowiska. Ale jest coś więcej – pieluszki jednorazowe mogą też łatwo odparzyć delikatną skore dziecka. Widać wówczas w okolicy krocza brzydkie, bolesne i swędzące zaczerwienienia. Naprawdę nie ma czego zazdrościć. Jeśli już problem taki się pojawi i nie ustępuje przez dwa do trzech dni, trzeba się udać do lekarza po receptę na stosowną maść. Można też zapobiegać odparzeniom, stosując pod pieluszkę maść ochronna lub krem na bazie tłuszczu, warto jednak przede wszystkim” zainwestować” w pieluszkę wielorazową z wymiennym wkładem, materiałową.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Ma ona to do siebie, że wkłady…

Ma ona to do siebie, że wkłady można prac, samo przewijanie jest łatwe, a pielucha nie spada tak jak na przykład tetrowa. W Polsce nie są one jeszcze bardzo modne, ale naprawdę warto je wypróbować. Kolejna sprawa – proszki i płyny dla niemowląt. Polecam ich stosownie przynajmniej do pierwszego półrocza życia dziecka – zwykłe proszki mogą powodować u niego swędzenie skóry i wysypkę. Najlepiej jednak prać w nich pościel, pieluchy i ubranka niemowlęce aż do roku czy nawet dwóch.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>