Demoty

Napisane przez dnia 18 października, 2018 w Uroda | Brak komentarzy

Higiena jamy ustnej dzieci

Higiena jamy ustnej jest podstawowym i niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji nie tylko osób dorosłych, dzieci w wieku przedszkolnym, ale również niemowląt, którym nieśmiało jeszcze wyrzynają się pierwsze, drobne ząbki. Dzięki temu maluch w przyszłości uniknie wielu nieprzyjemnych dolegliwości takich: jak bóle zębów, próchnica, stany zapalne jamy ustnej i dziąseł oraz wiele innych chorób uzębienia.Zdaniem stomatologów jak również lekarzy pediatrów higienę…

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Zdaniem stomatologów jak również lekarzy pediatrów higienę jamy ustnej najlepiej rozpocząć już w pierwszych tygodniach życia maleństwa, delikatnie przecierając dziąsełka nawilżonym wacikiem, usuwając w ten sposób pozostałości po posiłku, będące miejscem gromadzenia się różnorodnych bakterii. Wraz z pojawieniem się pierwszych ząbków, warto odwiedzić aptekę lub drogerię i zaopatrzyć się w odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów (sprawdź), powstałe z myślą o najmłodszych. Szczoteczka dla niemowląt ma zazwyczaj postać miękkiej, silikonowej nakładki na palec osoby dorosłej.

Pasta zaś powinna być przede wszystkim…

Pasta zaś powinna być przede wszystkim dostosowana do wieku maluszka i nie zawierać fluoru, gdyż niemowlęta lub dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często połykają pastę, co może prowadzić do niebezpiecznej choroby, jaką jest fluoroza. Z czasem można sięgnąć po kolejne produkty dostępne na rynku, ale nadal powinien być to środek z obniżoną zawartością fluoru. Na rynku dostępne są pasty do zębów podzielone na poszczególne kategorie wiekowe, dzięki czemu wybór nie należy do skomplikowanych zadań.

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Warto natomiast zainwestować w kolorową, radosną szczoteczkę, w zachęcającym i nietypowym kształcie, najlepiej z ulubionym bohaterem, dzięki czemu maluch zainteresuje się znacznie szybciej higieną jamy ustnej i chętnie będzie biegał nawet kilka razy dziennie do łazienki by wyszorować swoje małe ząbki. Oferta na rynku jest tak bogata i szeroka, że każda mama z pewnością znajdzie idealne produkty dla swojej pociechy.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>