Demoty

Napisane przez dnia 11 marca, 2014 w Uroda | Brak komentarzy

Gdy dziewczynka staje się kobietą

W szkole często bywa to traktowane jak zawody. Czy już. Jeszcze nie. I poczucie zawodu, gdy kolejne koleżanki dostają pierwsze miesiączki, a wyczekująca od miesięcy albo wręcz lat dziewczynka, nadal nie ma powodów, by sięgnąć po przygotowane zapobiegliwie środku higieniczne. Niestety, rzeczywistość szkolna i prawa rządzące światem nastolatków są bezlitosne. I niezależnie od tego, jak silną psychikę ma nasze dziecko, musimy pogodzić się z tym, że pewnym modom i fascynacjom ulegnie dlatego, że wyznaczyli je rówieśnicy.Dlaczego dziewczynki tak bardzo wyczekują pierwszej miesiączki…

Dlaczego dziewczynki tak bardzo wyczekują pierwszej miesiączki. Oczywiście przyczyna jest prosta – chodzi o to legendarne przejście z etapu dziecka do kobiecości. Każda nastolatka marzy o tym, by traktować ją poważnie. I nadejście pierwszej menstruacji zdaje się być cezurą, która powinna takie zachowanie się innych wyznaczyć. Czy tak jest rzeczywiście. To umowna granica, nasze dziecko nigdy nie przestanie dla nas być dzieckiem. Ale z drugie strony – to jest rzeczywiście przełom. Nasza mała dziewczynka przechodzi krok dalej w stronę świadomej kobiecości i warto uczcić ten ważny moment w jej życiu. Jasna sprawa, nie każda z nas celebruje jakoś szczególnie każdą menstruację.

Raczej staramy się przeżyć te dni w jak najmniej skomplikowany dla nas sposób, ale ogólnie traktujemy je jako zło konieczne a nie tryumf naszej kobiecości. Irytują nas dolegliwości, męczy napięcie przedmiesiączkowe, a zwłaszcza fakt, że bywa traktowane jak legenda i wymówka dla pofolgowania złym nastrojom.

Chcemy, by szybko minął ten czas i nie miałybyśmy nic przeciwko temu, by się pozbyć tego balastu. Na szczęście nie wszystkie z nas tak traktują fakt miesiączkowania. I warto poczytać o tym, w jaki sposób pomóc sobie i zmienić podejście. Bo wsparcie, jakie damy naszej córce w tym przełomowym dla niej momencie jest bardzo ważne. A nie będzie wspierającym stwierdzenie: cóż, takie nasze babskie przekleństwo.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>