Demoty

Napisane przez dnia 4 lipca, 2011 w Medycyna | Brak komentarzy

Formalny brak miesiączki

Cykl menstruacyjny kobiety w mediach i publikacjach jest tak dokładnie opisany, że często kobiety panikują przy pierwszych oznakach jakichkolwiek niedokładności. Zgodnie ze wskazówkami każdy cykl powinien być identyczny co do dnia i odstępstwo albo chwilowy brak miesiączki w określonym dniu już jest powodem do przerażenia.


W rzeczywistości problem jest wyolbrzymiany, a brak okresu powinien budzić niepokój dopiero wtedy, gdy nie pojawi się trzecie krwawienie z rzędu. W zasadzie większość kobiet przy regularnym trybie życia powinna mieć okres zawsze w tym samym odstępie czasowym, ale niektóre organizmy są tak wrażliwe, że brak miesiączki może wywołać nawet zmiana pogody i ciśnienia atmosferycznego. Doszukiwanie się chorób czy nawet ciąży w opóźnieniu krwawienia o kilka dni jest zbędne, bowiem każdy organizm to indywidualne reakcje w konkretnych warunkach, a czasami drobne czynniki mogą wywołać brak okresu. Niepokój powinna wzbudzić dopiero kilkumiesięczna przerwa. Pomimo to jednak systematyczne kontrole u lekarza są zawsze wskazane.

Formalny brak miesiączki – galeria

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>