Demoty

Napisane przez dnia 28 lipca, 2011 w Medycyna | 2 komentarze

Domowy test owulacyjny

Domowy test owulacji to wyznacznik dni płodnych u kobiety. Takie test pomocny jest w sytuacji, gdy kobieta chce zajść w ciąże.Owulacja, czyli jajeczkowanie to proces, w którym…

Owulacja, czyli jajeczkowanie to proces, w którym dochodzi do uwolnienia z jajnika kobiety dojrzałej komórki jajowej gotowej do zapłodnienia. Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po wzroście hormonu luteinizującego. Z kolei komórka jajowa podatna jest na zapłodnienie w ciągu 24 do 36 godzin po owulacji. Test owulacji trwa kilka kolejnych dni przed spodziewaną w połowie cyklu owulacją. Materiał jaki potrzebny jest do tego by przeprowadzić test owulacji to mocz kobiety.

Około 50-100ml moczu należy oddawać…

Około 50-100ml moczu należy oddawać do czystego i suchego naczynia, zawsze o tej samej porze. Dodatkowo na około dwie godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów. Test owulacji daje wynik po około 5 minutach i sygnalizuje czy kobieta zbliża się do owulacji. Ponadto wynik testu wskazuje dwa dni, w których szanse na zapłodnienie są największe.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

2 Comments

  1. 29/07/2011

    Bardzo dobrze, że są możliwe domowe testy owulacyjne, bo dzięki temu dana kobieta może wiedzieć kiedy ma dni płodne i niepłodne i stosować tą metodę antykoncepcji.

  2. 26/08/2011

    Moja koleżanka ma takich testów zamówionych tysiące, bo ma trudności z zajściem w ciąże. Co kilka dni robi sobie test czy ma tego dnia dni płodne. Zamówiła sobie wielką ilość testów poprzez allegro.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>