Demoty

Napisane przez dnia 17 grudnia, 2013 w Diety i odchudzanie | 1 komentarz

Domowe chipsy dla nastolatka

Chipsy przebojem zawojowały Polskę. Konia z rzędem temu, kto nie zajadał się tą przekąską, choćby zaklinał się, że preferuje tylko zdrową żywność. Nic dziwnego, że w starciu z tą kombinacją soli, tłuszczu i ziemniaków jesteśmy bezradni. Nad ustaleniem proporcji soli i tłuszczu pracują specjaliści. Bezradne w zetknięciu z chipsami są dzieci, a prawdziwymi pożeraczami chipsów są nastolatki. Nic dziwnego.


nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Łatwiej zachować twarz przed kumplami,…

Łatwiej zachować twarz przed kumplami, posilając się prażonymi ziemniakami z torebki niż kanapką. Pamiętać trzeba, że najczęściej dieta dla nastolatków jest odbiciem domowej diety. Jeżeli chipsy lubi cała rodzina, jak ma się nim oprzeć nastolatek. Jeżeli chipsy stały się częścią diety dla nastolatków i jeżeli wszyscy członkowie rodziny lubią chipsy, warto przygotować chipsy domowej roboty. Nie będzie w nich tak niebezpiecznych konserwantów, tylko swojski tłuszcz z oleju do smażenia. Dodatkowo będzie można ograniczyć w nich ilość soli. Przygotowanie z ziemniaków chipsów domowej roboty jest więcej niż proste. Obrane, opłukane i pokrojone na cienkie plasterki ziemniaki osuszamy papierowym ręcznikiem i smażymy je do zarumienienia. O wiele bardziej zdrowe są ziemniaczane chipsy domowej roboty przygotowywane w piekarniku. Obrane i umyte ziemniaki należy pokroić w cieniutkie, niemal przezroczyste plasterki i osuszyć papierowym ręcznikiem.

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Nadepnie plasterki kładziemy na blaszkę…

Nadepnie plasterki kładziemy na blaszkę wyłożoną papierem, skrapiamy je olejem i posypujemy przyprawami. Obok soli może to być na przykład papryka. Plasterki pieczemy przez około 7, 10 minut w piekarniku nagrzanym do około 180 stopni Celsjusza, pamiętając o uchylonych drzwiczkach, po czym przewracamy je na drugą stronę, a następnie pieczemy przez ten sam okres czasu. Czas pieczenia można przedłużyć, by nasze chipsy domowej roboty były należycie chrupkie.

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 03/01/2014

    Ja robię czasami domowe chipsy u siebie w domu. Są one bardzo dobre i zdrowe. Najbardziej smakują mi chipsy z ziemniaków, które są drobno pokrojone, upieczone i przyprawione solą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>