Demoty

Napisane przez dnia 29 sierpnia, 2014 w Dzieci | Brak komentarzy

Dieta w ciąży

Codzienna dieta jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Panie w ciąży potrzebują wiele pożywnego i zdrowego pożywienia aby noworodek urodził się zdrowy i silny. W zależności od etapu ciąży zalecane różne rozwiązania na urozmaicenie swoich posiłków i zachowanie jednocześnie ich wysokich właściwości odżywczych. Każda kobieta w spodziewająca się dziecka musi pamiętać, że musi dostarczyć swojemu organizmowi witamin i energii dla dwóch osób.


http://www.pampers.pl/ciaza/trzeci-trymestr-ciazy

Foto: pixabay.com

Jeżeli planuje się ciążę już wtedy powinno…

Jeżeli planuje się ciążę już wtedy powinno się zadbać o odpowiednie badania, często lekarze zalecają zażywać tak ważny w rozwoju układu nerwowego kwasu foliowego, a także witaminy B6 i B12, które również są niezbędne. Już w pierwszym trymestrze ciąży trzeba pilnować poziomu żelaza, którego braki w organizmie powodują anemię, bardzo częstą przypadłość przyszłych matek. Żelazo zawierają produkty pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego, jednak te drugie są lepiej przyswajalne. I tak na przykład chuda wołowina, wątróbka czy mięso z królika. Z produktów roślinnych żelaza możemy szukać w pestkach dyni, otrębach pszennych, kaszy jaglanej. Warto pamiętać, że żywność zawierająca żelazo jest lepiej przyswajalna w połączeniu z witaminą C. Czyli jak przyjmujemy jakieś suplementy, możemy popijać je pomarańczowym sokiem. Najlepiej także ograniczyć lub wykluczyć z codziennej diety picie kawy i herbaty, ponieważ zawierają one związki utrudniające wchłanianie żelaza.

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

Dobrze jest kiedy posiłki złożone są ze świeżych warzyw i owoców. Nie zalecane jest aby kobiety spodziewające się dziecka rezygnowały ze spożywania mięsa, ponieważ jest ono dużym zasileniem dla organizmu. Dodatkowo, warto też pamiętać o ziołowych wspomagaczach, które mogą być ukojeniem przy nieprzyjemnych mdłościach, niestrawnościach czy wzdęciach. Jak wiadomo w ciąży ogranicza się zażywanie leków do minimum, tak więc zioła mogą okazać się świetnym zamiennikiem na środki przeciwbólowe lub rozkurczające.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>