Napisane przez dnia 27 września, 2014 w Dzieci | 1 komentarz

Dieta ciążowa

Dieta jest sposobem odżywiania się każdego człowieka, który to oparty jest między innymi na pewnych zasadach jego fizjologicznego zapotrzebowania. Dlatego też prawidłowe ustalenie takiej diety na przykład pod względem ilościowym ma między innymi na celu pewne pokrycie zużycia ogólnej energii związanej chociażby z przemianą podstawową, a także pracą mięśni czy też wzrostem. Natomiast dietę jakościową ustala się już na przykład w zależności od typu choroby, na jaką cierpimy.Właściwa dieta pomaga nam w utrzymaniu prawidłowej…

Właściwa dieta pomaga nam w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, która jest przecież niezmiernie ważna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Organizm kobiety w ciąży (link pampers.pl) wykonuje bardzo dużą pracę polegającą między innymi na stworzeniu odpowiednich warunków do rozwoju dziecka. Przy tym badania wykazały tutaj ścisłą korelację między stanem zdrowia wszystkich dzieci po urodzeniu i dietą w ciąży. Zdecydowana tu większość kobiet, które zastosowały odpowiednią dietę, urodziło później zdrowe dzieci. Zaś tylko co dziesiąta ciężarna, która to nie odżywiała się odpowiednio w czasie ciąży, rodziła zdrowe dziecko. Stwierdzono również, iż odpowiednia dieta w ciąży może też mieć znaczenie później, gdyż wpływa ona bezpośrednio na ogólny rozwój narządów u dziecka. Żywienie więc powinno być już od samego początku pełnowartościowe oraz powinno zawierać wszystkie niezbędne składniki do budowy tkanek dziecka. Należy tu pamiętać o uniknięciu przekarmienia.

hurtownia mięsa

Foto: pixabay.com

hurtownia mięsa

Foto: pixabay.com

Zatem pierwszy okres ciąży wcale nie wymaga…

Zatem pierwszy okres ciąży wcale nie wymaga zwiększania produktów energetycznych. Trzeba natomiast zwracać uwagę na jedzenie mleka, serów białych, a także chudego mięsa oraz ryb czy owoców. Nie można tu zapomnieć o spożywaniu warzyw, a w drugiej połowie naszej ciąży, dodatkowo jeszcze zwiększa się też zapotrzebowanie na wszelkie składniki pokarmowe, a to między innymi przejawia się w pewnym wzroście zapotrzebowania energetycznego mniej więcej o jakieś 300 kalorii.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

One Comment

  1. 12/10/2014

    Dieta w ciąży musi być zdrowa i odpowiednio skomponowana. Moja żona jest aktualnie w ciąży i je bardzo dużo owoców, warzyw, serów, a także chudego mięsa itd.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>