Demoty

Napisane przez dnia 31 marca, 2014 w Uroda | Brak komentarzy

Dieta a piękne zęby

Chcesz mieć zdrowy oraz przy tym piękny uśmiech. Pamiętaj więc, że regularne mycie naszych zębów oraz wizyty w gabinecie dentystycznym to nie wszystko, co możemy zrobić, żeby osiągnąć ów cel. Próchnica bowiem głównie wynika właśnie z niewłaściwego przez nas sposobu odżywiania się, zaś pasty do zębów i zabiegi dentystyczne już jedynie leczą skutki, zaś nie przyczyny owego problemu.białe zęby – galeria

białe zęby

Foto: pixabay.com

owoce morza

Foto: pixabay.com

owoce morza

Foto: pixabay.com

Jak jeść, aby mieć piękne zęby. Cukry proste stanowią główne pożywienie dla wszelkich bakterii znajdujących się w naszej jamie ustnej, a więc w wyniku rozkładania się cukrów bakterie owe wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo zębów, a to prowadzi już do próchnicy. Stąd też właściwa dla naszych zdrowych zębów dieta musi być uboga właśnie w cukry proste. Najbardziej tu niebezpieczne dla owych zębów jest dość częste jedzenie wszelkich słodkich produktów i picie słodzonych napojów, a także sięganie po nie jeszcze przed snem.

Jednak na szczęście takie bakterie próchnicotwórcze raczej…

Jednak na szczęście takie bakterie próchnicotwórcze raczej nie posiadają zdolności, aby rozkładać węglowodany złożone. Stąd też spożywanie produktów zbożowych tych nieprzetworzonych, a także warzyw. Sięgajmy więc po pieczywo pełnoziarniste, kasze, płatki pełnoziarniste, a także nasiona, orzechy czy warzywa, owoce, jednak nie przesadzajmy tu z sokami owocowymi.

Warto wprowadzić zdrowe zasady, a więc codziennie spożywać pięć regularnych posiłków i za każdym razem po nich dobrze umyć zęby, a gdy to niemożliwe, to można w ostateczności użyć gumy do żucia, jednak koniecznie bez cukru.

Cena waluty

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
CHF - Frank szwajcarski
Wykres kursu waluty CHF

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>